MMA PLCiekawostkiMarcin Tybura przygotowuje się do walki z Gregiem Hardym… z mistrzami Polski w futbolu amerykańskim [WIDEO]

Marcin Tybura przygotowuje się do walki z Gregiem Hardym… z mistrzami Polski w futbolu amerykańskim [WIDEO]

Foto: Marcin Tybura z mistrzami Polski w futbolu amerykańskim

Marcin Tybura (20-6) znalazł kapitalny sposób na promocję swojej najbliższej walki w UFC. Polak zmierzy się z byłym zawodnikiem futbolu amerykańskiego. Dlatego też “Tyburowi” pomagają… mistrzowie Polski w tej właśnie dyscyplinie.

Kolejną walkę w UFC Tybura stoczy 19 grudnia. Na ostatniej tegorocznej gali jego przeciwnikiem będzie Greg Hardy (7-2, 1 N/C). Amerykanin walczy zawodowo w MMA od 2018 roku. Ze sportem jest już jednak związany od dawna. W 2010 został wybrany w drafcie NFL przez Carolina Panthers. Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi obrońca spędził w tym klubie 4 lata, zostając w 2013 roku wybrany do meczu gwiazd (Pro Bowl). Kariera załamała się jednak wraz z kolejnymi konfliktami z prawem – używaniem narkotyków i przemocą domową.

Marcin Tybura postanowił wykorzystać fakt sportowej przeszłości najbliższego przeciwnika. Do sieci trafiło specjalnie przygotowanie wideo z udziałem zawodników Panthers Wrocław – wielokrotnych (a także aktualnych) mistrzów Polski w futbolu amerykańskich.

“Mój kolejny przeciwnik jest byłym futbolistą, dlatego do tej walki przygotowuję się z Panthers Wrocław, Mistrzami Polski w futbolu amerykańskim. @Greg Hardy dzwoń do Carolina Panthers, bo sprawię, że będziesz chciał wrócić do NFL#thisismysupport🇵🇱

My next opponent is a former football player, so I'm preparing for this fight with Panthers Wrocław, Polish Champions in…

Posted by Marcin Tybura on Wednesday, December 2, 2020

Trzeba przyznać, że “Tybur” wykorzystał ciekawy i oryginalny sposób na promocję swojego pojedynku. Do ostatniej walki polskiego zawodnika UFC w tym roku pozostało już tylko kilkanaście dni.

Zobacz także:

Polski sędzia w UFC: Po tej walce spotkałem się z największym hejtem w życiu!

Łukasz Bosacki to polski sędzia w UFC. Nasz rodak spełnia marzenia regularnie sędziując i punktując walki w największej lidze mieszanych sztuk walki na świecie.

Listopad rekordowym miesiącem dla MMA.PL! Dziękujemy za zaufanie!

Listopad okazał się rekordowym miesiącem dla MMA.PL! I to zarówno dla samego portalu, jak i dla kanału na YouTube – MMAPLTV!