MMA PLNajnowszeUFCMarcin Tybura poznał kolejnego rywala w UFC. Polaka czeka rewanż już w te wakacje!

Marcin Tybura poznał kolejnego rywala w UFC. Polaka czeka rewanż już w te wakacje!

Poznaliśmy właśnie kolejnego rywala Marcina Tybury (25-8). Polak wystąpi na gali UFC on ESPN+ 100, która 10 sierpnia odbędzie się w UFC Apex w Las Vegas.

Marcin Tybura poznał kolejnego rywala w UFC
Foto: UFC Europe/X

Rywalem Polaka będzie Mołdawianin Serghei Spivac (16-4). Informację na temat zestawienia potwierdził Marcel Dorff. O zestawieniu informował wcześniej także Alex Behunin z portalu MMA Mania.

Aktualnie Polak i Mołdawianin są sąsiadami w rankingu wagi ciężkiej UFC. “Tybur” jest sklasyfikowany na 8. miejscu a jego najbliższy rywal jedno oczko niżej.

Będzie to rewanż za walkę walkę z lutego 2020 roku. Na gali UFC on ESPN+ 27 w Norfolk na pełnym dystansie lepszy okazał się polski zawodnik.

W swojej ostatniej walce Marcin Tybura poddał już w pierwszej rundzie Taia Tuivasę. Polak został doceniony za swój wyczyn, gdyż otrzymał bonus za Występ Wieczoru.

Od czasu porażki z Tyburą Spivac wygrał aż sześć z ośmiu kolejnych walk. “Niedźwiedź Polarny” musiał uznać wyższość jedynie zawodników ze ścisłej światowej czołówki czyli Toma Aspinala i Ciryla Gane. To właśnie z Francuzem stoczył swój ostatni pojedynek. Przedtem mógł się jednak pochwalić serią trzech zwycięstw – z Gregiem Hardym, Augusto Sakaiem i Derrickiem Lewisem.

Walka Tybury ze Spivakem nie będzie walką wieczoru. Będzie to więc pojedynek toczony na dystansie trzech rund.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis