MMA PLUFCMarcin Tybura po UFC w Austin: Teraz muszę budować swoją pozycję od początku

Marcin Tybura po UFC w Austin: Teraz muszę budować swoją pozycję od początku

Najlepszy zawodnik kategorii ciężkiej w Polsce, Marcin Tybura (16-4), który na minionej gali UFC Fight Night 126 w Austin musiał uznać wyższość Derricka Lewisa (19-5, 1 N/C), z którym przegrał przez nokaut w trzeciej rundzie.

Polak w rozmowie z polsatsport.pl przyznał, że zdaje sobie sprawię, iż po dwóch porażkach w oktagonie z rzędu będzie teraz musiał budować swoją pozycję niemal od początku:

“Na pewno walka o tytuł się nie przybliżyła… Jak bardzo się oddaliła? Też tego nie wiem. Dwie porażki z rzędu powodują, że muszę budować wszystko od początku. Staram się myśleć pozytywnie i nie zaprzątam sobie głowy myślami na przykład o zwolnieniu z organizacji. Mam trudniejszy okres w karierze, ale będzie lepiej w przyszłości. Wszystko jest do dopracowania!”

Tybura odnosząc się do samej walki z Lewisem, którą zdaniem wielu do momentu przegranej przez nokaut wygrywał, wyznał, że nie szuka wymówek usprawiedliwiających jego porażkę:

“Było sporo zawirowań, ale ja nie szukam wymówek. Czułem się dobrze przed walką, a w trakcie pojedynku miałem sporo sił jeszcze w trzeciej rundzie. Do trenerów nie mogę, i nie mam, żadnych pretensji. Oni wiedzieli doskonale, w których momentach walki Lewis może mi zagrozić. Sam popełniłem błąd. Klub nie ponosi żadnej winy za porażkę i kolejne przygotowania też planuje tam przeprowadzić.”

Cała rozmowa polsatsport.pl z Marcinem Tyburą TUTAJ.