MMA PLUFCMarcin Tybura ma nowego rywala. Wyżej klasyfikowany niż poprzedni!

Marcin Tybura ma nowego rywala. Wyżej klasyfikowany niż poprzedni!

Foto: UFC

Marcin Tybura (21-6) poznał kolejnego rywala w organizacji UFC. Najlepszy obecnie polski ciężki 5 czerwca zmierzy się z Waltem Harrisem (13-9, 1 N/C).

Informację na temat zestawienia potwierdził portal MMA Fighting.

Pierwotnie “Tybur” miał walczyć 27 marca z Blagoyem Ivanovem. Kontuzja wyeliminowała jednak Bułgara z tego pojedynku.

Tybura zajmuje obecnie 15. miejsce w rankingu wagi ciężkiej UFC. Jego niedoszły rywal tj. Ivanov jest klasyfikowany na 14. pozycji zaś nowy przeciwnik tj. Harris na miejscu 11. Należy też pamiętać, że przy okazji najbliższej aktualizacji powinniśmy być świadkami przesunięć w rankingu, gdyż z organizacją pożegnali się Junior dos Santos i Alistair Overrem.

Marcin Tybura ma za sobą fenomenalny rok 2020. Na przestrzeni zaledwie 10 miesięcy Polak wygrał cztery kolejne walki. “Tybur” jednogłośnymi decyzjami pokonywał kolejno Sergeya Spivaka, Maxima Grishina i Bena Rothwella. Znakomity rok podsumował zwycięstwem przed czasem w starciu z Gregiem Hardym, kiedy to został też nagrodzony bonusem za Występ Wieczoru.

Zeszłego roku do udanych nie może zaliczyć zaś Harris. Amerykanin zaliczył bowiem dwie porażki przed czasem. “The Big Ticket” musiał uznać wyższość kolejno Alistaira Oveerema i Alexandra Volkova. Wcześniej Harris mógł pochwalić się serią trzech zwycięstw, w tym m.in. nad Alekseim Oleinikiem. Wygrane byłyby nawet cztery, ale pojedynek z Arlovskim uznano za nieodbyty po pozytywnym wyniku testu antydopingowego. Łączny bilans Amerykanina w UFC to 6 zwycięstw, 6 porażek i 1 no-constest.

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [06-07.03.2021]

Najbliższy weekend w MMA zapowiada się niezwykle ciekawie. Czeka nas najprawdopodobniej najważniejsza walka w historii polskiego MMA. Nie zabraknie również sportu w wydaniu nieco bardziej rozrywkowym.

Patryk Kaczmarczyk zawodnikiem KSW! Kto rywalem w debiucie?

Jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia, Odkrycie Roku 2020Patryk Kaczmarczyk (6-0) został właśnie zawodnikiem Federacji KSW.