MMA PLUFCMarcin Tybura chce walki o “pas” z Tomem Aspinallem! [WIDEO]

Marcin Tybura chce walki o “pas” z Tomem Aspinallem! [WIDEO]

Media huczą ostatnio na temat potencjalnej walki Marcin Tybura vs Tom Aspinall. Zawodnicy wagi ciężkiej UFC namawiają siebie wzajemnie na starcie, a wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze. Czy panowie staną razem w szranki?

“Tybur” (24-7) swoją ostatnią porażkę odnotował na tej samej gali co Jan Błachowicz. Mowa oczywiście o UFC 267. To właśnie w Abu Dhabi, gdzie Janek stracił pas na rzecz Glovera Teixeiry, Marcin przegrał decyzją na korzyść Alexandra Volkova. Reprezentant Ankos MMA od tamtej pory zaliczył dwa zwycięstwa.

Pierwsze z nich miało miejsce w zeszłym sierpniu. Na gali UFC 278 zwyciężył w pojedynku z mocno faworyzowanym, a wówczas niepokonanym, Alexandrem Romanovem. W lutym bieżącego roku odniósł tryumf w starciu z Blagoyem Ivanovem (19-5). W związku z tym, Marcin Tybura na ten moment jest sklasyfikowany na 10. pozycji rankingu dywizji ciężkiej Ultimate Fighting Championship. Ze względu na dobrą passę, Polak liczy teraz na zestawienie z kimś, kto jest zdecydowanie wyżej w rankingu.

Marcin Tybura chętny na walkę z Aspinallem!

Podopieczny Andrzeja Kościelskiego oraz przyjaciel Phila De Friesa są chętni na zmierzenie się ze sobą. Tom Aspinall wyraził chęć stanięcia w szranki z Marcinem w Polsce, co oczywiście rozniosło się w naszym kraju szerokim echem. Tym bardziej, że ostatnio Mateusz Gamrot wspomniał, że organizacja Dany White’a ma w planach powrót nad Wisłę w przyszłym roku. Ariel Helwani opublikował na swoim Twitterze odpowiedź Marcina na wyzwanie Anglika.

Dostałem właśnie informację, że Tom Aspinall wyzwał mnie do walki. Nie zamierzam zmarnować takiej okazji, kiedy ktoś wysoko sklasyfikowany rzuca mi rękawicę. Jestem na to gotowy, zróbmy to. Tom Aspinall to bardzo miły gość i myślę, że możemy zrobić walkę o pas najmilszego sku****yna, taa…cokolwiek. Czekam na kontrakt, zróbmy to!

Tom Aspinall znajduje się aktualnie na 5. pozycji rankingu dywizji ciężkiej UFC. Do ostatniej walki pozostawał w tej organizacji niepokonany. Po pięciu zwycięstwach, w walce z Curtisem Blaydesem doznał kontuzji kolana, która zakończyła owy pojedynek już w 15-tej sekundzie. Z pewnością jego konfrontacja z Marcinem Tyburą byłaby godna uwagi.

Zobacz także:

Ważenie przed KSW 80: Eskiev vs Ruchała na żywo w czwartek od 18:00

Organizacja KSW pragnie zaprosić fanów oraz przedstawicieli mediów na oficjalne ważenie przed galą KSW 80, które odbędzie się w czwartek, 16 marca w Centrum Kultury Muza, przy ulicy Armii Krajowej 1 w Lubinie. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp dla fanów będzie wolny. Oficjalną ceremonię ważenia i face to face kibice będą mogli obejrzeć również na żywo na Facebooku i kanale YouTube organizacji KSW. Przed ważeniem, o godzinie 16:50 odbędzie się również Q&A z gościem specjalnym.

Dawid Załęcki o Don Kasjo: Jak chcą to niech kamerkę wezmą, ktoś nagra i puści w internet!

Konflikt pomiędzy Kasjuszem Życińskim, a Denisem Załęckim to głośny temat. Pomiędzy zawodnikami dalej padają mocne słowa. W przyszłości może dojść do ich starcia w klatce.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis