MMA PLNajnowszeBez kategoriiMarcin Siwy pokonał Kamila Bodziocha i otrzymał pas… z Twittera. Tę walkę wymyślił fan!

Marcin Siwy (21-0, 9 KO) pokonał Kamila Bodziocha (6-1, 2 KO) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie na gali Tymex Boxing Night 12 w Pionkach.

#SiwyBodzioch

Nie był to typowy pojedynek, ponieważ doszedł do skutku z inicjatywy… fana. Użytkownik Ajtuj Szminka (@Serhijslabobije) na Twitterze promował walkę hasztagiem #SiwyBodzioch. W końcu promotor Mariusz Grabowski przychylił się do tego pomysłu i zorganizował walkę dwóch niepokonanych pięściarzy.

Co ciekawe w sieci zorganizowano również zbiórkę na specjalny pas tt.boks dla zwycięzcy pojedynku.

Przed galą doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Artur Szpilka… opluł pomysłodawcę wspomnianego pojedynku.

Siwy od początku walki bardzo dobrze skracał dystans i wchodził z kolejnymi ciosami również na korpus. Po jednej z serii Bodzioch padł na deski. Siwy ruszył do kolejnego mocnego ataku. Jego ciosy przebijały się przez gardę rywala. Z racji braku obrony sędzia postanowił wkroczyć i przerwać pojedynek. Mimo zdecydowanej dominacji Siwego wydaje się, że przerwanie to było przedwczesne.

Marcin Siwy wygrał walkę, zachował nieskazitelny rekord i otrzymał specjalny pas ufundowany przez fanów.

Będzie się działo sporo. W najbliższych dniach czekają nas bowiem gale KSW, UFC i ACA.

KSW 53 – wyniki ważenia

Większość zawodników poradziło sobie z zakontraktowanymi limitami wagowymi. Wyjątkiem był jednak Norman Parke.