MMA PLMarcin RóżalskiMarcin Różalski o walce z legendą. Czy doczekamy się rewanżu?[WIDEO]

Marcin Różalski o walce z legendą. Czy doczekamy się rewanżu?[WIDEO]

Rewanż Marcina Różalskiego z Łukaszem Jaroszem to temat, który powtarza się od dawna. Mimo że od pierwszego starcia obu zawodników minęło już ponad trzynaście lat to ostatnio ponownie pojawił się pomysł takiego pojedynku. Czy Różal byłby otwarty na rewanż z Jaroszem w Genesis?

Były mistrz KSW udzielił odpowiedzi na to pytanie w wywiadzie udzielonym naszemu portalowi.

Temat walki z Łukaszem Jaroszem jest już naprawdę dla mnie nudny. Walczyłem z Łukaszem, przegrałem z Łukaszem. Łukasz ma swoje naprawdę super poukładane życie. (…)Łukasz Jarosz to nie Marcin Różalski. Ja poszedłem tą drogą, jestem osobą troszeczkę bardziej medialną, rozpoznawalną. Łukasz ma swoje świetne poukładane życie i zajmuje się swoimi sprawami.

Marcin Różalski cofnął się myślami do pierwszego pojedynku z Łukaszem Jaroszem. Zdaniem byłego mistrza KSW, jego przeciwnik był na tamten moment najlepszym kickboxerem w Polsce.

Ja uważam, że na tamtą porę gdy my walczyliśmy z Łukaszem, to był on najlepszym ciężkim w Polsce. Wygrał z każdym. Wygrał ze mną, z Łukaszem Petertilem, z Łukaszem Jurkowskim. Jarosz wygrywał ze wszystkimi. Na tamtą chwilę był najlepszym ciężkim w Polsce i to jest bez dwóch zdań.

Łukasz Jarosz o walce z Marcinem Różalskim

Jarosz kilkukrotnie wyrażał w wywiadach chęć stoczenia rewanżu z Marcinem Różalskim. Pojedynek obu zawodników był nawet wstępnie zaplanowany na jedną z gal DSFu pod koniec 2019 roku. Z powodu problemów organizacji starcie nie doszło jednak do skutku.

W maju ubiegłego roku Łukasz Jarosz udzielił wywiadu portalowi mmanews.pl, w którym w takich słowach wypowiedział się na temat pomysłu rewanżu z Różalem.

Cały czas mam nadzieję, że Marcin zmieni zdanie. Chciałbym tej walki i wszyscy to wiedzą. Może trzeba zapytać Marcina osobiście, czy on rzeczywiście zakończył karierę. Chciałbym tego pojedynku, ale trzeba uszanować jego decyzję. Wielka postać sportów walki w Polsce.

Pod jakimi warunkami Różal zgodziłby się na rewanż z Jaroszem?

Ja uważam Łukasza Jarosza za mega sportowca, mega zawodnika, z którym budowaliśmy polskie zawodowe K1.(…) Jeżeli tak by się w życiu poukładało, że zostałaby nam zaproponowana walka to niech ktoś nas za to uhonoruje, bo wiem, że ludzie chcą obejrzeć tę walkę.

Cały wywiad z Marcinem Różalskim dostępny jest poniżej.

Kogo zobaczymy w pozostałych pojedynkach na Genesis?

Debiutancka gala Genesis odbędzie się już 23 października. Organizatorzy ogłosili dzisiaj kolejne nazwiska, które wystąpią na wydarzeniu. Do Marcina Różalskiego i Josha Barnatta dołączyli Bartosz Batra i Michał Królik.

Obaj zawodnicy to wybitni stójkowicze. Batra ma w swojej kolekcji wiele medali mistrzostw Polski, Europy i świata w taekwondo. W 2014 roku też został mistrzem świata w K1 w kategorii do 63 kilogramów.

Michał Królik jest amatorskim i zawodowym mistrzem świata WAKO. W swojej karierze kickboxerskiej Królik wygrał 40 pojedynków, z czego 12 zakończył przed czasem,.

Jak na razie większość zestawień, których świadkami będziemy 23 października jest trzymana w tajemnicy. Kolejnych bohaterów gali Genesis poznamy już w najbliższych dniach.

Zobacz także:

Bartosz Batra i Michał “Matrix” Królik zawalczą na gołe pięści na gali Genesis

Multimedalista polskich zawodów kickboxerskich, Michał „Matrix” Królik wystąpi na pierwszej gali Genesis już w piątek, 23 października. W starciu na gołe pięści i łokcie zawodnik z Katowic zmierzy się z utytułowanym w Polsce i na świecie Bartoszem Batrą. Starcie odbędzie się w limicie do 65 kilogramów.

Zobaczcie co powiedział Khalidov po wielkim zwycięstwie! Kto następny?

Tylko dla was coś specjalnego. Dłuższy wywiad z nowym/starym mistrzem, który zachwycił w sobotni wieczór w Łodzi.

Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem… wieloletni trener!

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej UFC, Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem 34-letniej zawodniczki jest jej wieloletni trener Łukasz Zaborowski.