MMA PLNajnowszeUFCMarcin Prachnio stoczy kolejną walkę w UFC. Pojedynek już w sierpniu

Marcin Prachnio stoczy kolejną walkę w UFC. Pojedynek już w sierpniu

Marcin Prachnio (13-4) po blisko dwuletniej przerwie stoczy swoją trzecią walkę dla organizacji UFC. Polak wystąpi na gali, którą zaplanowano na 22 sierpnia.

Marcin Prachnio stoczy kolejną walkę w UFC

Liczne źródła potwierdziły dla portalu MMA Fighting, że UFC planuje wtedy starcie Polaka z Mikem Rodriguezem (10-5).

Prachnio to były zawodnik ONE Championhip. Dla azjatyckiego giganta stoczył on cztery zwycięskie pojedynki w latach 2016-2017. Dobra postawa przyniosła angaż w UFC. Tu jednak Prachnio nie poradził sobie najlepiej. W 2018 roku Polak przegrał dwukrotnie po nokautach w pierwszych rundach – z Samem Alveyem i Magomedem Ankalaevem. Później karierę zawodnika wstrzymały kontuzje, a ostatnio powrót opóźnił się nieco przez pandemię. Mimo wszystko Prachnio pojawi się ponownie w oktagonie i prawdopodobnie powalczy o utrzymanie w największej organizacji MMA na świecie.

“Pod ścianą” jest też jego najbliższy rywal. Rodriguez zdobył kontrakt w programie Dana White’s Contender Series. W UFC wygrał jednak jedynie jedną z czterech walk.Po porażce z Devinem Clarkiem udało mu się pokonać Adama Milsteada. Później przyszły jednak dwa pojedynki, w których musiał uznawać wyższość rywali – kolejno Johna Allana Arte i Da Un Junga.

Sierpniowa gala ma odbyć się w UFC Apex w Las Vegas.

Rywal Adriana Zielińskiego na FEN 29 ogłoszony! To były zawodnik UFC!

Rywal Adriana Zielińskiego na FEN 29 ogłoszony! Został nim były zawodnik największej organizacji MMA na świecie!

Kontrowersja na UFC. Co w tej akcji zrobił sędzia Herb Dean?

Kontrowersja na ostatniej gali UFC. W sobotę odbyła się gala UFC on ESPN 14 na słynnej Wyspie Walki w Abu Dhabi. Jeden z pojedynków, a właściwie jego przerwanie jest przedmiotem debaty w środowisku.