MMA PLMarcin NajmanMarcin Najman: Przeszedłem na zasłużoną emeryturę!

Marcin Najman: Przeszedłem na zasłużoną emeryturę!

Foto: Facebook/ Marcin Najman

Czy tym razem to naprawdę koniec? Marcin Najman, który po przegranej z Taxi Złotówą ogłosił koniec przygody ze sportem, ponownie zaznacza, że nie ma już zamiaru występować w ringu.

Nie ma nic dziwnego w fakcie, że kibice po raz kolejny dość pobłażliwie podeszli do emerytury Marcina Najmana. Częstochowianin składa bowiem takie deklaracje od ponad dziesięciu lat.

Ostatnio były bokser co kilka dni stara się więc przypomnieć kibicom o swojej decyzji. Czyni to ponieważ kolejni śmiałkowie mają ochotę na wyjście z Najmanem do ringu. W ostatnich dniach chęć takiej walki wyraził “Warszawski Dresik”. Wcześniej o rewanż upomniał się Jhamai Satisch, który w 2016 roku przegrał z Najmanem walkę o słynny już tytuł mistrza Europy organizacji WKU.

Marcin Najman wyraźnie jednak nie ma ochoty na dalsze wojny w klatce.

Powtarzam raz jeszcze. Tydzień temu przeszedłem na zasłużoną emeryturę. W ostatnich 15 miesiącach stoczyłem pięć walk, mi emocji już wystarczy. Jest tylko jedna sytuacja, która spowoduje, że mogę wrócić: pół miliona złotych na stole. Uwierzcie w końcu, że zakończyłem karierę – deklaruje Najman.

Kariera Marcina Najmana

Koniec przygody ze sportem jest dobrą okazją aby podsumować osiągnięcia kontrowersyjnego boksera.

W 1998 i 1999 został mistrzem Polski juniorów w kickboxingu w formule light-contact. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych rozpoczął amatorską karierę w boksie, podczas której zwyciężył w 4 z 5 stoczonych pojedynków. W 2001 roku Najman przeszedł na zawodostwo. Swoją karierę rozpoczął od 3 porażek, w tym między innymi z Peterem Simko (2-39-0). Później przyszła seria 12 zwycięstw, w tym jedno w USA, w walce z Dougiem Phillipsem (6-5-0). Stawką następnej walki był tytuł międzynarodowego mistrza Polski wagi ciężkiej. Najman przegrał w niej z Andrzejem Wawrzykiem przez nokaut w 2 rundzie. Karierę w boksie, Marcin Najman zakończył na gali w Starachowicach w 2019 roku. Przegrał wówczas rewanżową walkę z Rihardsem Bigisem.

W 2016 roku Marcin Najman stoczył walkę o tytuł mistrza Europy organizacji WKU w formule K1. Polak wygrał walkę przez nokaut w pierwszej rundzie. Zdaniem Najmana jest to największy sukces w jego sportowej karierze.

Podsumowując, na zawodowych ringach Marcin Najman stoczył 33 pojedynki. Wygrał 19 z nich (58%), z czego 11 przez nokaut.

Zobacz także:

“To do was cioty… Najmanku, Popek”. Kontrowersyjny PSYCHO, uczestnikiem turnieju walk na gołe pięści na gali GROMDA 4 [WIDEO]

Srogi drań, barczysty z szaleństwem w oczach. PSYCHO wchodzi do gry! Mocny, niezłomny i krwiożerczy zakapior, ale z zasadami. Kocha spuszczać dobry i solidny wpierdol. Kiedy widzi krew budzi się w nim bestia.

Bonus BGC zawalczy z Trybsonem? Jest odpowiedz!

Bonus BGC udzielił wywiadu portalowi Fightsport.pl. Rozmowa z Łazarskim Gladiatorem odbyła się przy okazji gali FEN 32, na której Witczak był jednym z zaproszonych gości.

Co tu się wydarzyło? Dwa razy walka zakończona w zaskakujący sposób!

Takie sytuację nie zdarzają się często. W czwartek w Kazachstanie odbyłą się gala Bushido Qazaqstan FC. Do niecodziennych skończeń doszło w turnieju wagi półśredniej.

Magdalena Rak zachorowała na nowotwór! Zawodniczka potrzebuje wsparcia: “Rak kontra Rak. Jedziemy z tym!”

Zawodniczka MMA Magdalena Rak zachorowała na nowotwór! 28-latka o dramatycznej wiadomości na temat swojego zdrowia napisała za pośrednictwem mediów społecznościowych.