Marcin Najman ponownie w KSW?! Ciekawy post na profilu „El Testosterona”

Foto: Marcin Najman po przegranej walce, FB
Foto: Marcin Najman po przegranej walce, FB

Na funpage’u Marcina Najmana pojawiło się zdjęcie jego i małżonki z siedziby KSW. Czy fotografia wskazuje, że „El Testosteron” znów wystąpi w największej organizacji w Polsce?

Marcin Najman jest znaną postacią polskich sztuk walki. Rozgłos zdobył pamiętnym KSW 12 , kiedy to zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim. Pudzian wtedy z hukiem wszedł w MMA brutalnie ubijając Najmana w pierwszych sekundach. Był to przełomowy pojedynek dla polskiego MMA.

Marcin Najman

„Dawno mnie tu nie było…”

Zdjęcie na oficjalnym profilu Najmana wskazuje, że powróci do KSW. Walka z Mariuszem nie była jego jedyną w MMA. Oprócz tego stoczył jeszcze pojedynek, z Przemysławem Saletą, gdzie na KSW 14 przegrał przez poddanie. Starcie na MMA Attack  2 z Robertem Burnejką również nie rozegrało się po myśli Polaka. Swoją jedyną wygraną walkę na PLMMA 45. Wygrał wtedy z Michalem Dobiasem przez poddanie w pierwszej rundzie.

Ma za sobą również krótką przygodę z kick-boxingiem. Jedna z nich była rewanżowym starciem z Przemysławem Saletą, ale wtedy Marcin w pierwszej rundzie złamał nogę.

Oprócz MMA i kick-boxingu, Najman ma bogatą karierę bokserską. Na zawodowym ringu stanął 20 razy. 15 walk wygrał i pięć przegrał. Ostatni raz do pojedynku wyszedł 26.05.2018 r. Przegrał wtedy z Litwinem, Rihardsem Bigisem przez TKO w trzeciej rundzie. Rewanżowe starcie pomiędzy nimi przewidziane jest na 27 kwietnia 2019 w Starachowicach.