MMA PLMarcin NajmanMarcin Najman komentuje zamieszanie przy walce Gamrota: Gdyby FEN zrobił taki numer…

Marcin Najman komentuje zamieszanie przy walce Gamrota: Gdyby FEN zrobił taki numer…

To nie był szczęśliwy wieczór dla Mateusza Gamrota. Polak po bardzo wyrównanej walce przegrał z Guramem Kutateladze przez niejednogłośną decyzję sędziów. Zdaniem wielu osób werdykt jest krzywdzący dla Polaka i to Gamer powinien był wygrać to starcie.

Zdaniem wielu zawodników mieszanych sztuk walki to Gamrot powinien być zwycięzcą pojedynku. Taką opinię wyraził mistrz wagi półciężkiej UFC – Jan Błachowicz. Jak przyznał, nie zgadza się z decyzją arbitrów.

Absolutnie się nie zgadzam. Gamer powinien był wygrać tę walkę.

Podobnego zdania jest też stary znajomy Gamrota, odwieczny rywal z KSW – Norman Parke.

Typowałem zwycięstwo Gamera 29-28 w tym fantastycznym, technicznym starciu.

Marcin Najman o werdykcie sędziów

Podobnego zdania jest też Marcin Najman. Zdaniem zawodnika Fame MMA sędziowie punktujący ten pojedynek popełnili błąd.

Tak się zachwycacie UFC. Gdyby na FEN zrobili taki numer to Prezes by wszedł do klatki zapytał Gamrota czy czuje się oszukany i zmienił by werdykt. I bardzo dobrze by zrobił. Proste.

Były bokser nawiązał zarazem do sytuacji, która miała miejsce podczas gali FEN 30. Walka Anity Bekus z Izabelą Badurek również zakończyła się niejednogłośną decyzją sędziów. Początkowo arbitrzy wskazali, że to Bekus została zwyciężczynią pojedynku. Później jednak, w wyniku interwencji prezesa organizacji, Pawła Jóźwiaka werdykt zmieniono i ostatecznie starcie to przyznano Izabeli Badurek.

Wiele osób twierdziło, że to Badurek była lepsza w tym pojedynku, więc drugi werdykt był dla nich bardziej sprawiedliwy. Podobnego zdania był również Marcin Najman. W jego opinii uczciwie byłoby gdyby i tym razem sędziowie postąpili podobnie.

Zobacz także:

Rywal Mateusza Gamrota w UFC: Nie wygrałem tego bracie, nie wiem co widzieli sędziowie!

Rywal Mateusza Gamrota w UFC – Guram Kutateladze w wywiadzie po walce z Polakiem stwierdził, że nie wygrał tej walki, a sędziowie najprawdopodobniej pomylili się w jej ocenie.

UFC on ESPN+ 38: Mateusz Gamrot przegrywa po raz pierwszy w karierze. Niejednogłośna decyzja!

Mateusz Gamrot (17-1, 1 N/C) przegrał z Guramem Kutateladze (12-2) przez niejednogłośną decyzję w pojedynku zamykającym kartę wstępną gali UFC on ESPN+ 38 na Fight Island.