MMA PLCiekawostkiMarcin Najman chce pomóc idolowi sprzed lat! Organizuje dla niego aukcję charytatywną

Marcin Najman chce pomóc idolowi sprzed lat! Organizuje dla niego aukcję charytatywną

Foto: sportowy24.pl

O Marcinie Najmanie (2-4) można mówić różnie, ale nie można odebrać mu sentymentu do swoich bohaterów sprzed lat. “El Testosteron” najpierw zorganizował pożegnalną walkę Andrzejowi Gołocie, a teraz zamierza pomóc innemu idolowi sprzed lat za pomocą aukcji charytatywnej.

Chodzi o osobę Tomasza Golloba, najbardziej utytułowanego żużlowca w historii, który doznał wypadku podczas treningu na motocrossie, wskutek którego poważnie uszkodził kręgosłup i pozostaje sparaliżowany.

Najman chce zebrać pieniądze na pomoc w rehabilitacji byłego żużlowca.

W jaki sposób “El Testosteron” organizuje pieniądze? Otóż, jak czytamy na portalu interia.pl, Marcin Najman zorganizował aukcję, której przedmiotem jest obecność w jego narożniku podczas nadchodzącej gali FAME MMA 6, na której zmierzy się z Piotrem “Bestią” Piechowiakiem (0-0). Kwotę, która będzie najwyższa w tej licytacji przekaże właśnie Tomaszowi Gollobowi:

“Jestem kibicem żużla od dziecka. Lokalnie kibicowałem Sławkowi Drabikowi. Ale od ponad 20 lat największe emocje wzbudzał w tym sporcie Tomek Gollob. Myślę, że nie tylko w moim przypadku. Zachwycał przecież całą sportową Polskę. Dzisiaj chciałbym dołożyć cegiełkę do jego rehabilitacji. Nie chodzi wyłącznie o względy finansowe. Przede wszystkim mistrz musi wiedzieć, że o nim pamiętamy.

Oferty należy kierować mailowo na adres: najman.box@wp.pl. Akcja cieszy się dużym powodzeniem. W tej chwili deklarowana kwota to 5000 zł.” – zdradził w rozmowie z interia.pl.

Gala FAME MMA 6 ma odbyć się 28 marca w Częstochowie. Ze względu jednak na pandemię koronawirusa będzie ona zamknięta dla publiczności.