MMA PLProfessional Fighters LeagueMarcin Held wchodzi do gry w nowym sezonie PFL. Ponownie zmierzy się z byłym mistrzem

Marcin Held wchodzi do gry w nowym sezonie PFL. Ponownie zmierzy się z byłym mistrzem

Marcin Held (27-8) jednak wystąpi w tegorocznym sezonie organizacji PFL. Co ciekawe Polak zmierzy się z rywalem, z którym walczył już rok temu.

Marcin Held PFL
Foto: TVP Sport

Held wystąpi na gali, która odbędzie się 17 czerwca. Jego przeciwnikiem będzie Natan Schulte (21-5-1). Pierwotny rywal Brazylijczyka wypadł i Polak zajął jego miejsce.

“17.06 po raz drugi zmierzę się z Natanem Schulte w turnieju PFL. Jeden z zawodników wypadł i będę miał okazję zawalczyć w drugiej rundzie.”

Natan Schulte to dwukrotny mistrz organizacji PFL. “Russo” zgarnął czeki na milion dolarów w 2018 oraz 2019 roku. Pierwsze porażki w amerykańskiej organizacji doznał w kwietniu 2021 roku właśnie w starciu z Heldem, który pokonał go jednogłośną decyzją sędziowską.

Polski zawodnik w kolejnej walce uległ Olivierowi Aubin-Mercierowi i nie awansował niestety do fazy play-off.

Skrót pierwszej walki Held vs. Schulte (TVP Sport):

Z racji tego, że Held nie walczył jeszcze w tym sezonie PFL jego szanse na awans są mniejsze. Polak w poszukiwaniu punktów będzie musiał dążyć do skończenia walki przed czasem, najlepiej w pierwszej rundzie. Do fazy play-off awansuje najlepsza czwórka. Tabela kategorii lekkiej po pierwszej walce prezentuje się następująco:

Zobacz także:

Mateusz Kubiszyn chętny na pojedynek z Parke: Bardzo sportowa walka, top sportowy! Chcielibyście zobaczyć takie starcie?

Mateusz Kubiszyn przygotowuje się do debiutu w mieszanych sztukach walki. ”Don Diego” podczas High League 3 w Ergo Arenie ma do rozwiązania konflikt z Denisem Załęckim. Do ich wyczekiwanego zestawienia dojdzie już czwartego czerwca. Kubiszyn zapewnia, że w niedalekiej przyszłości jest chętny na starcie z Normanem Parke. Oczywiście nie w formule MMA.

Michał Oleksiejczuk poznał rywala na debiut w wadze średniej w UFC!

To już wszystko jasne! Michał Oleksiejczuk poznał rywala na swój debiut w wadze średniej UFC, który zaliczy 6 sierpnia w Stanach Zjednoczonych. Rywal Polaka to uznana marka na amerykańskim rynku.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis