Manny Pacquiao ruga Floyda Mayweathera po RIZIN 14

Foto: Manny Pacquiao ruga Floyda Mayweathera
Foto: Manny Pacquiao ruga Floyda Mayweathera

W sylwestrowy wieczór w Japonii, legenda światowego boksu – Floyd Mayweather na gali RIZIN 14 stoczył pokazową walkę z 20-letnim Tenshinem Nasukawą. Po wydarzeniu Manny Pacquiao dodał interesujący wpis na twitterze.

Od dłuższego czasu fani oczekiwali aby zobaczyć 51. walkę Mayweathera. Floyd przed walką zachowywał się bardzo poważnie i  nie lekceważył wydarzenia. Jednak Amerykanin po pierwszym gongu zaczął „czarować” w ringu. Bardzo szybko, bo w pierwszej rundzie rozprawił się z Japończykiem. Nasukawa podczas rundy leżał trzy razy na deskach i narożnik młodego boksera postanowił rzucić ręcznik. Floyd Mayweather Jr. za ten pojedynek zgarnął wielką sumę pieniędzy.

Manny Pacquiao, były (być może przyszły) rywal Floyda Mayweathera postanowił podzielić się swoim postanowieniem noworocznym. Wpis może wskazywać na to, że Manny wyzywa na pojedynek Mayweathera.

„Oto postanowienie noworoczne. Walczyć z doświadczonymi zawodnikami, którzy są moich lub większych rozmiarów”

Manny „Pac-Man” Pacquaio (60-7-2) jest byłym mistrzem świata organizacji WBC w wadze muszej, IBF w wadze junior piórkowej, WBC w wadze junior lekkiej, WBC w wadze lekkiej, WBO w wadze półśredniej oraz WBC w wadze lekkośredniej. Filipińczyk 2 maja 2015 roku stoczył pojedynek przeciwko Floydowi Mayweather’owi Jr. Stawką pojedynku były tytuły mistrza świata federacji WBC, WBA i WBO w wadze półśredniej. Walka ta zakończyła się na korzyść Amerykanina, który wygrał dzięki jednogłośnej decyzji sędziów.

Ostatnią walkę „Pac-Man” stoczył 15 lipca 2018 roku w Malezji z Lucasem Martinem Matthyssemm. Manny w świetnym stylu znokautował przeciwnika w siódmej rundzie. Była to pierwsza wygrana Pacquiao przed czasem od 2009 roku. Tym samym zdobył pas federacji WBA w wadze półśredniej.