MMA PLAnthony JoshuaMamy to! Będzie walka Tyson Fury vs Anthony Joshua!

Mamy to! Będzie walka Tyson Fury vs Anthony Joshua!

Wygląda na to, że w końcu będzie walka Tyson Fury vs Anthony Joshua! Dwóch największych pięściarzy wagi ciężkiej dzisiejszych czasów podpisało kontrakt nie na jeden, ale na dwa pojedynki!

Promotor Eddie Hearn poinformował w poniedziałek o zakontraktowaniu dwóch pojedynków między Tysonem Furym a Anthonym Joshuą!

Oznacza to, że największa aktualnie walka bokserska w końcu zostanie zorganizowana!

Będzie walka Tyson Fury vs Anthony Joshua!

Terminy walk między dwójką mistrzów zostaną ogłoszone w najbliższej przyszłości, ale celuje się w czerwiec lub lipiec. Na ten moment poznaliśmy kwestię podziały gaży za pojedynek. Według informacji Eddiego Hearna, pierwsze starcie finansowane będzie w proporcji 50:50, natomiast rewanż już 60:40 na korzyść zwycięzcy.

Oto, co o tym pojedynku powiedział sam Eddie Hearn na antenie ESPN:

“Wiem jak ciężko pracowaliśmy przez ostatnich kilka miesięcy i czuję po prostu, że zrobiliśmy tak wielką walkę, że nie ma co się martwić o jej sprzedaż. Zgłosiło się do nas już osiem lub dziewięć witryn, które chcą to obsłużyć. Ta walka przyniesie ogromne wpływy!”

Przypominamy, że Tyson Fury jest niepokonany w zawodowych startach. Posiada on tytuł mistrzowski WBC, który zdobył nokautując w siódmej rundzie Deontaya Wildera w lutym 2020 roku.

Anthony Joshua natomiast jest mistrzem WBA, IBF, WBO i IBO. Pasy mistrzowskie odzyskał z rąk swojego jedynego pogromcy – Andy’ego Ruiza Juniora, którego pokonał w rewanżu w grudniu 2019 roku.

Zobacz także:

Artur Szpilka chce testów antydopingowych przed i po walce z Łukaszem Różańskim: Trenuj bez “witaminek”!

Artur Szpilka chce testów antydopingowych przed i po walce z niepokonanym Łukaszem Różańskim, z który już niedługo na skrzyżować rękawice w ringu bokserskim.

Khabib składa gratulacje Błachowiczowi! Mieliście szansę zobaczyć ten materiał?

Khabib Nuramgomedov gratuluje wygranej Janowi Błachowiczowi na UFC 259. To i wiele innych zakulisowych scen znajdziemy w najnowszej części dokumentu “The Trill and the Agony” udostępnionego po ostatniej numerowanej gali.

Rywal Pudziana to gwiazda w swojej ojczyźnie! ”Jest najbardziej znany po Prezydencie Senegalu”

Maciej ”Kołcz” Łuczkowski i Wojsław Rysiewski dyrektor sportowy KSW byli gośćmi Marcina Wrzoska oraz Łukasza Zaborowskiego w programie ”The Champ & The Coach” na Kanale Sportowym. Była w nim mowa Serigne Ousmane Dia (2-0), który już w najbliższą sobotę zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim (13-7).