Mamy oświadczenie menadżera gwiazdy KSW, Michała M. po zatrzymaniu przez Centralne Biuro Śledcze

Jak już dzisiaj informowaliśmy, były mistrz federacji KSW, Michał M. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji razem z 20 innymi osobami z trzech różnych województw. Na razie nie podano szczegółów zatrzymania zawodnika KSW, a tym bardziej konsekwencji, jakie może ponieść.

W związku z burzą medialną, której bohaterem jest właśnie Michał M. przedstawiamy oświadczenie menadżera zawodnika:

„W dniu wczorajszym o godzinie 6.00 rano doszło do zatrzymania Michał Materli przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu.

Został on zatrzymany w swoim mieszkaniu, w którym mieszkał ze swoją żoną oraz dwójką małoletnich dzieci. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania z użyciem materiałów wybuchowych oraz granatów hukowych.

Sam sposób zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy budzi daleko idące wątpliwości, zarówno, co do adekwatności użytych środków jak i samych podstaw zatrzymania. Warto zauważyć, że do zatrzymań w ostatnich latach, w o wiele poważniejszych sprawach, nie były używane tak drastyczne środki.

W szczególności kontrowersje budzi fakt, że w wyniku rozpoznania operacyjnego powinno wynikać, że w mieszkaniu znajdują się małoletnie dzieci, które zostały poddane wielkiemu stresowi. W związku z powyższym, na sposób zatrzymania zostanie złożone zażalenie.

Michałowi Materli postawiono zarzuty, które są dla niego kompletnie niezrozumiałe jak i również dla ustanowionego przez niego obrońcy. Ponadto, nie przedstawiono dowodów, z których mogłaby wynikać wina oraz zasadność postawionych zarzutów.

W obecnej chwili czekamy na stanowisko prokuratury odnośnie, co do ewentualnych środków zapobiegawczych i dalszych kroków w sprawie.

Jako obrońca Michała Materli został ustanowiony Szczeciński Adwokat Jakub Łysakowski.

Przypominamy o zasadzie domniemania niewinności i prosimy wszystkich o powstrzymanie się od przedwczesnego osądu Michała Materli.

O dalszych rozstrzygnięciach będziemy informować w miarę możliwości, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów.”

Norbert Sawicki

Możliwość komentowania jest wyłączona.