Mamed Khalidov wraca do MMA! „To dla was powrócę tam gdzie moje miejsce”

Foto: KSW
Foto: KSW

Były mistrz i legenda Federacji KSW Mamed Khalidov (34-6-2) zapowiedział swój powrót do klatki MMA!

Khalidov zamieścił wpis na swoim profilu na Facebooku.

„Kiedy przyjechałem tu pełen wiary i nadziei 15 lat temu obiecano mi jedynie edukacje. Znalazłem nowy dom, rodzinę i fanów, którzy doprowadzili mnie do tego miejsca w sporcie w, którym jestem. Jakiś czas temu próbowano pozbawić mnie dumy i godności, która jest dla mnie tak ważna, opierając argumenty na podstawie pomówień skompromitowanego byłego policjanta i oszusta zaślepionego chęcią zemsty o niejasnych korzeniach, który podstępnie wykorzystał moje zaufanie, a kiedy zostal podejrzany o liczne przestępstwa postanowił moim kosztem poprawic swoją sytuację. Ktoś niedawno powiedział mi, że Polska to kraj w ,którym prędzej czy później kopie się pomniki. Ja jednak nie straciłem ani kropli wiary, ani kawałka nadziei w to miejsce na ziemi, bo nie tworzą go granice ludzkich obyczajów, nie tworzą go też nieliczni krytykanci. To miejsce to wy. To dla was walczyłem przez lata. To dla was zostawiałem każdego dnia na sali wszystko co miałem – całego siebie. To dla was dziś postanawiam wrócić ! Ci którzy chcieli zamknąć Khalidowa mogą już odpocząć. Sam wejdę do klatki …. i mogę wam obiecać jedno: mocniejszy niż kiedykolwiek, wybudzony przez odgłosy broni we własnym domu, groźniejszy niż kiedykolwiek. Oczerniony i osądzony wrócę pewniejszy niż kiedykolwiek. Bo właśnie ta sytuacja pokazała mi ostatecznie, że niechętne jednostki zalewa fala lojalnych fanów wpierających mnie przez lata a za kilkoma pojedynczymi gwizdami stoją setki tysięcy tych, którzy wołali i wołają na trybunach moje imię. To wasze głosy niosły mnie ostatnie 15 lat. To dla was powrócę tam gdzie moje miejsce – do klatki … klatki MMA”

Kiedy przyjechałem tu pełen wiary i nadziei 15 lat temu obiecano mi jedynie edukacje. Znalazłem nowy dom, rodzinę i…

Opublikowany przez Mamed Khalidov Niedziela, 7 lipca 2019

Mamed Khalidov pochodzi z Czeczeni, lecz od 1997 roku mieszka w Polsce. Studiował w Olsztynie. Reprezentuje miejscowy klub Berkut Arrachion Olsztyn. W 2010 roku uzyskał również polskie obywatelstwo.

Zawodową karierę rozpoczął w 2004 roku. Od 2007 roku walczy zaś pod banderą KSW. W latach 2009-2011 był mistrzem kategorii półciężkiej, zaś w latach 2015-2018 mistrzem kategorii średniej największej polskiej organizacji MMA. Po drugiej porażce z Tomaszem Narkunem (16-3) pod koniec ubiegłego roku ogłosił zakończenie sportowej kariery. Łącznie dla KSW stoczył 22 walki. Zanotował w nich 18 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. Jego jedynym pogromcą w KSW okazał się wspomniany wyżej Narkun.

Niedawno zagrał jedną z głównych ról w filmie „Underdog” reżyserowanym przez Macieja Kawulskiego. W ostatnim czasie zawodnik został zatrzymany w związku z m.in  podejrzeniami o paserstwo. Sąd odrzucił jednak wniosek o areszt ze względu na brak wiarygodności świadka. O pomówieniach Khalidov wspomina również w powyższym wpisie.