Mamed Khalidov wakuje pas mistrzowski wagi średniej KSW!

Foto: KSW
Foto: KSW

Mega gwiazda polskiego MMA, Mamed Khalidov (34-5-2) nie będzie już mistrzem wagi średniej KSW! Wieloletni mistrz dywizji do 84 kilogramów zwakuje pas mistrzowski, o który powalczy czterech zawodników w turnieju kategorii średniej!

Informację o decyzji na temat mistrza wagi średniej KSW jako pierwszy podał portal MMAfighting.com. Wiadomość ta ma zostać potwierdzona na specjalnej konferencji prasowej przed KSW 45 w Londynie, która dzisiaj odbywa się w Warszawie.

Powodem decyzji Mameda jest długa absencja w walce mistrzowskiej kategorii do 84 kilogramów. Ostatnią taką walkę 38-latek stoczył w maju 2016 roku, kiedy to wypunktował Aziza Karaoglu. Później walczył w KSW dwukrotnie, ale za każdym razem były to super fight’y – z Borysem Mańkowskim i Tomaszem Narkunem:

“Nie mogę walczyć tak często jak wtedy, kiedy byłem młody i nie chcę blokować najmocniejszej dywizji wagowej w KSW. Turniej wagi średniej wyłoni nowego mistrza KSW, a ja jestem teraz zainteresowany tylko jedną walką – skupiam się na doprowadzeniu do rewanżowego starcia z Tomaszem Narkunem.”