MMA PLArchiwumBoksMamed Khalidov odpowiada Diablo: Jeśli chce testów, to możemy je zrobić!

Mamed Khalidov odpowiada Diablo: Jeśli chce testów, to możemy je zrobić!

Mamed Khalidov na początku przyszłego roku ma stoczyć swój pierwszy pojedynek w boksie. Olsztynianin postanowił odpowiedzieć na ostatnie słowa Krzysztofa Włodarczyka. Legenda KSW zapewnia, że jest chętna na walkę z byłym mistrzem świata w boksie.

Khalidov

Mamed Khalidov ma aktualnie passę dwóch zwycięstw z rzędu. Wszystko zaczęło się od szybkiego i efektownego zwycięstwa z dużo cięższym Mariuszem Pudzianowskim. Reprezentant Arrachionu Olsztyn ostatnie starcie odnotował na hitowej gali XTB KSW Colosseum 2, gdzie doszło do trylogii ze Scottem Askhamem. Khalidov udowodnił, że jest lepszy od Brytyjczyka i ponownie zakończył pojedynek przed czasem.

Włodarczyk w rozmowie z TV Reklama zapewnia, że jest otwarty i chętny na starcie z Khalidovem.

Zapraszamy go do boksu, jak ma ochotę to ma tutaj pięciu mistrzów świata niech wybiera/przebiera (…) Też go zapraszam do walki. Nie ma problemu. Tu nie chodzi o federację, zaboksować 10 rund, pokazać/zobaczyć tak naprawdę jak to się mówi prawdziwy sport na zasadach boksu zawodowego i oczywiście z kontrolą antydopingową, żeby nie było.         

Khalidov odpowiada!

Mamed Khalidov w rozmowie z Sportowymi Faktami skomentował ostatnią wypowiedź Krzysztofa Włodarczyka. Olsztynianin zgłosił gotowość. Ponadto Khalidov zgadza się na warunki ”Diablo”.

Ja rzuciłem temat, że chciałbym spróbować się w boksie. Teraz kwestia jest tego, z kim i gdzie, żeby to miało sens. Błachowicz czy Włodarczyk? Każda z takich walk byłaby super. Moja walka bokserska na pewno odbędzie się na gali organizowanej przez KSW (…) Diablo chce walki na dystansie 10 rund i testów antydopingowych? Jeśli chce testów, to możemy je zrobić. Nie do końca wiem, o co chodzi z tymi testami. U nas nie ma testów, ale jeśli takie będą warunki, to ja zgadzam się na wszystko. Liczba rund? Pewnie preferowałbym 6 lub 8, maksymalnie 10 (…) Wstępne rozmowy już się odbyły i jestem gotowy na każdy warunek. Jeśli typowy pięściarz powie, że nie będzie walczył w małych rękawiczkach do MMA tylko w bokserskich, i wszystko ma się odbyć na zasadach boksu, to ja się zgadzam. Ale jeżeli będzie możliwość walki w małych rękawicach, to ja bym tak chciał

Włodarczyk wystąpił na ostatniej gali Knockout Boxing Night 30, gdzie zmierzył się z Fabio Maldonado (29-8, 28 KO). Przypomnijmy, że ”Diablo” już pod koniec pierwszej odsłony miał rywala na deskach. Krzysztof ostatecznie w siódmej rundzie przełamał rywala.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis