MMA PLKSWMamed Khalidov o walce Szpilka-Pudzian: Jeżeli pójdzie to w parter…

Mamed Khalidov o walce Szpilka-Pudzian: Jeżeli pójdzie to w parter…

Na kanale “KLATKA po KLATCE” ukazała się prawie godzinna rozmowa, której gościem był Mamed Khalidov. Legenda polskiego MMA wypowiedziała się na temat przyszłego starcia Artura Szpilki z Mariuszem Pudzianowskim.

O potencjalnym starciu byłego pięściarza z byłym strongmanem mówi się nie od dziś. Nadmieńmy, że Artur parę tygodni temu wspomniał coś o walce z “Pudzianem”, która miałaby się odbyć w okresie przedwakacyjnym. Przypomnijmy, że “Szpila” miał zawalczyć w main evencie XTB KSW 78 stając naprzeciw Arka Wrzoska, lecz powstrzymała go kontuzja. Pudzianowski aktualnie jest po porażce, której doznał właśnie z Mamedem podczas 77-mej odsłony Konfrontacji Sztuk Walki.

Mamed o możliwym przebiegu walki!

Zawodnik “Arrachion MMA Olsztyn” wypowiedział się szerzej na temat przebiegu tego świetnie zapowiadającego się widowiska.

Nie wiem, jak wygląda obrona Artura przed obaleniami. Nie mam pojęcia. (…) Stójkowo to wiadomo, że Mariusz to musiałby gdzieś tam przypadkiem dosięgnąć. Wiadomo, że jest różnica wzrostu, zasięgu. Mariusz ma bardzo mocny low-kick, ten który wyprowadza na łydkę. Natomiast tu jest kwestia tego co nadrobił Artur. Obalenia, ucieczki, wstawanie itd. jakby…jeżeli pójdzie to w parter to nie będzie dobrze dla Artura. Jeżeli utrzyma stójkę to będzie dobrze dla Artura. Teraz pytanie jak wyglądają jego zapasy. Tyle.

Mamed podzielił się też swoją opinią na temat sensu takiej walki:

Dlaczego nie? Dwóch zawodników z wagi ciężkiej. Ten stójkowicz…chyba zawsze tak było, że było KSW, Konfrontacja Sztuk Walki. Początki, to zawsze były ciekawe konfrontacje tych różnych dyscyplin. Mariusz tak naprawdę jest zawodnikiem MMA typowym. (…) Artur przebranżowił się i wszedł tutaj do MMA i wygrywa. Też mnie to ciekawi, stójkowicz przeciwko zawodnikowi, który gorszą ma tą stójkę, ale potrafi obalić, przetrzymać.

Cała rozmowa poniżej:

Zobacz także:

Khalidov o komentarzach w internecie po walce z Pudzianem: Nie kopcie człowieka, który przegrał!

Na kanale ”Klatka po klatce” pojawiła się rozmowa z Mamedem Khalidovem. Były mistrz KSW w rozmowie z Arturem Mazurem ponownie został zapytany o komentarze, które pojawiały się po jego ostatniej walce z Mariuszem Pudzianowskim. Khalidov zapewnia, że najbardziej w tej sytuacji oberwało się Pudzianowskiemu.

Szeremeta daje rady Łaszczykowi w przypadku rewanżu z Ferrarim: Wracając do walki sportu z patologią!

Kamil Szeremeta również zabrał głos w mediach społecznościowych. Nasz uznany pięściarz postanowił dać parę rad Kamilowi Łaszczykowi – jeżeli ten stoczy rewanżowy pojedynek z Amadeuszem Roślikiem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis