MMA PLKSWMamed Khalidov o postępach w walce z depresją: Czuję się na 80% dobrze

Mamed Khalidov o postępach w walce z depresją: Czuję się na 80% dobrze

Mamed Khalidov (34-6-2) ogłosił przejście na sportową emeryturę po grudniowej KSW 46. Główną przyczyną tej decyzji były problemy ze zdrowiem psychicznym. Sytuacja byłego już zawodnika w tej kwestii powoli już jednak się poprawia.

Khalidov jest jednym z prekursorów MMA w Polsce i przez lata był największą gwiazdą Federacji KSW.  Zdobywał pasy mistrzowskie, najpierw w kategorii półciężkiej, a następnie w średniej. W największej polskiej organizacji długo pozostawał niepokonany. Uległ dopiero Tomaszowi Narkunowi (16-2) w 2018 roku. Po drugiej porażce z “Żyrafą” zawodnik poinformował o zakończeniu sportowej kariery.

Khalidov opowiedział później o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym, o jego depresji mówił też jeden ze współwłaścicieli KSW, Maciej Kawulski.

W rozmowie z redakcją MMA.pl zawodnik zdradził kulisy swojej choroby i poinformował o postępach w leczeniu.

Do kin wchodzi właśnie film “Underdog”, w którym Khalidov gra jedną z głównych ról. Po uroczystej premierze były mistrz KSW podzielił się swoimi wrażeniami. Nie wykluczył również udziału w innych produkcjach w przyszłości.

Ponadto Khalidov wciąż jest aktywny. Trenuje choćby z Arbim Agujevem (25-7, 2 N/C). Zawodnik skomentował też lutową galę ACA 92 w Warszawie, w której udział weźmie m.in jego przyjaciel i kuzyn Aslambek Saidov (22-5).

Zawodnik podsumował również swój wkład w polskie MMA na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Mamedem Khalidovem: