MMA PLKSWMamed Khadliov o swoim sportowym idolu: Był prekursorem trash talkingu, ale robił to fajnie, nie obrażał tak

Mamed Khadliov o swoim sportowym idolu: Był prekursorem trash talkingu, ale robił to fajnie, nie obrażał tak

Mamed Khalidov rozpoczyna ostatni miesiąc przygotowań przed walką z Mariuszem Pudzianowskim, do której dojdzie już 17 grudnia na gali XTB KSW 77 w Gliwicach. Polak w rozmowie z dziennikarzem Super Expressu Andrzejem Kostyrą odniósł się m.in. do kwestii sportowego wzoru, jakim u niego jest Muhammad Ali.

Mamed Khadliov

Choć Ali to w czasie swojej sportowej kariery postać kontrowersyjna przez “niewypatrzony język”, którego używał równie często jak pięści, to dla Mameda Khalidova wielki wzór do naśladowania. I nie chodzi mu tylko o sportowy aspekt jego działalności, ale również społeczny:

“Dla mnie zawsze wielkim człowiekiem był Muhammad Ali. To wielki człowiek, wielki sportowiec. Jego cytaty, jego mądrość podczas walki i poza ringiem. Co prawda on był prekursorem trash talkingu, ale robił to fajnie, nie obrażał tak. Nie było to wulgarne, o ile pamiętam. Używanie wulgaryzmów, obrażanie ojca, matki, wiemy jak to dzisiaj się dzieje to jest co innego.

Dalej jak on szedł i jak zmienił religię, nawrócił się na islam i dalej szedł w tym wszystkim. Patrzę na całokształt. Później mówił, że ten cały trash talk to jest niezgodny z naszą religią i faje rzeczy przekazywał, dobre. Nawet niepójście na wojnę. To był wielki krok do przodu, przykład tego, że człowiek nie zgadza się na to, co się dzieje na świecie.”

Z wywiadu Andrzeja Kostyry dowiadujemy się także o sportowych planach samego Mameda Khalidova. 42-latek walkę z Pudzianem traktuje jako “medialne” wyzwanie, a w planach nadal ma zwojowanie swojej kategorii wagowej, czyli wagi średniej:

“Ta walka jest w catchweight, to otwarta walka, waga ciężka tak naprawdę. Można powiedzieć, że to nie jest rankingowa walka, tylko walka dla naszego rynku, dla kibiców, którzy chcą taką walkę zobaczyć. Natomiast czy wygram ja czy wygra Mariusz, zobaczymy. Natomiast nie odpuszczam walki w swojej wadze o największe trofeum – o pas.”

Cała rozmowa Andrzeja Kostyry z Mamedem Khalidovem do sprawdzenia poniżej:

Zobacz także:

PRIME 4: Awantura podczas programu! Sportowy Świr: Ze Śląska jestem! [WIDEO] Widzieliście?

Wczoraj odbył się program ”Zadyma” przed galą PRIME SHOW MMA 4, gdzie nie brakowało tak zwanych dymów. Czwarta edycja freakowej gali odbędzie się dwudziestego szóstego listopada w Szczecinie. Rafał Gawron ponownie starł się z Piotrem Kałuskim – doszło do rękoczynów.

Kłopoty Fight Exclusive Night przed galą w Szczecinie. Z FEN 43 wypada Kuberski, wypada Janusz… Co teraz?

Niestety, kłopoty Fight Exclusive Night przed najbliższą galą w Szczecinie. Z rozpiski wydarzenia wypadają dwa bardzo ważne nazwiska – Piotr Kuberski i Wojciech Janusz, którzy mieli wystąpić na gali FEN 43.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis