MMA PLArchiwumUFCMakhachev vs Oliveira 2 planowane na UFC 297. Brazylijczyk komentuje: Pierwsze słyszę!

Makhachev vs Oliveira 2 planowane na UFC 297. Brazylijczyk komentuje: Pierwsze słyszę!

Dość niespodziewanie otrzymaliśmy informację o tym, że walka o pas mistrzowski wagi lekkiej Islam Makhachev vs Charles Oliveira 2 planowana jest na galę UFC 297. O takich planach największej organizacji MMA na świecie nie wiedział nawet sam “Da Bronx”.

Makhachev vs Olievira 2 planowane na UFC 297

Charles Oliveira miał zmierzyć się w rewanżowym starciu z Islamem Makhachevem już w poprzednim miesiącu, na gali UFC 294 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Starcie to jednak nie doszło do skutku z powodu kontuzji (rozcięcie nad okiem) Oliveiry. W miejsce Brazylijczyka wszedł wówczas Alexander Volkanovski, który przegrał starcie z Rosjaninem przez nokaut w pierwszej rundzie.

Teraz natomiast wygląda na to, że walka Makhacheva z Oliveirą dojdzie do skutku w najbliższym czasie.

Makhachev vs Oliveira 2 planowane na UFC 297. Brazylijczyk komentuje: Pierwsze słyszę!

Dziennikarz portalu MMAfighting.com, Ariel Helwani doniósł teraz, że UFC jest zainteresowane zorganizowaniem walki Makhachev vs. Oliveira 2 na gali UFC 297 w Toronto, która zaplanowana jest na styczeń 2024.

Pojedynek ten byłby mocnym otwarciem nowego roku kalendarzowego przez największą organizację mieszanych sztuk walki na świecie.

Co ciekawe, informacja o styczniowej walce zaskoczyła także samego Oliveirę:

“Właśnie usłyszeliśmy o tym, będąc w szatni. Prawdę mówiąc – pierwsze słyszę. Ludzie pytają nas o to w wiadomościach, czy to prawda. Mam plan powrotu w styczniu, więc kto wie?”

Brazylijczyk dodał także, że niezależnie od daty jego rewanżu z Islamem Makhachevem, to będzie przygotowany do niego najlepiej jak to tylko będzie możliwe:

“Zobaczycie takiego Charlesa, jakiego zwykle widzicie – takiego, który idzie do przodu, dąży do poddania, nokautu i zwycięstwa. Chcę zostać mistrzem. Chcę być kolejnym mistrzem i to wszystko, czego teraz pragnę.”

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis