MMA PLBoksMakabryczna kontuzja Calluma Smitha po walce z Canelo Alvarezem

Makabryczna kontuzja Calluma Smitha po walce z Canelo Alvarezem

Foto: Facebook/ Canelo Alvarez Official

Makabryczna kontuzja Calluma Smitha po walce z Canelo Alvarezem. Do tej doszło w minioną sobotę. Niepokonany do czasu starcia z Alvarezem, Smith przegrał po raz pierwszy w karierze. Wyższość Meksykanina jednogłośnie wskazali sędziowie punktowi.

Punktacja była jednoznaczna i nie pozostawiła złudzeń odnośnie zwycięzcy tego pojedynku. Sędziowie punktowali: 119-109, 119-109, 117-111. Było to zatem zdecydowane zwycięstwo Alvareza. Meksykanin jest teraz posiadaczem pasów WBA Super, WBC i The Ring w wadze super średniej.

Makabryczna kontuzja Calluma Smitha po walce z Canelo Alvarezem

Sieć po walce Alvareza ze Smithem obiega zdjęcie makabrycznie kontuzjowanego Amerykanina. Można dostrzec poważnie uszkodzony biceps pretendenta.

Promotor Eddie Hearn w rozmowie z BBC Sport odniósł się do tej kontuzji:

“Callum Smith jest bardzo twardy. Myślę, że zerwał biceps w drugiej lub trzeciej rundzie. Ale to nie miało tak naprawdę znaczenia. To była mistrzowska walka w wykonaniu Canelo. Jestem dumny z Calluma, nigdy nie przestawał walczyć, nie odpuszczał Ale dzisiaj zmierzył się z najlepszym wojownikiem na świecie.” – podsumował promotor.

Zdjęcie kontuzjowanego bicepsa Calluma Smitha możecie zobaczyć poniżej:

Callum Smith showed off his bulging arm after suffering a horrific injury

Zobacz także:

Saul “Canelo” Alvarez dał kolejny pokaz boksu. Pewnie wypunktował niepokonanego Smitha

Saul “Canelo” Alvarez (54-1-2) pokonał Calluma Smitha (27-1) jednogłośną i wyraźną decyzją sędziowską na gali w San Antonio. W stawce pojedynku znalazły się pasy  o pasy WBA Super, WBC i magazynu The Ring w kategorii super średniej.

Polska odpowiedź na walkę Tyson vs Jones Junior. Wróci Tomasz Adamek?

To ma być polska odpowiedź na walkę pokazową Tyson vs Jones Junior! W weekend polskie media obiegła informacja o planowanym powrocie do ringu dwóch polskich pięściarskich legend!

Maciej Kawulski o przyszłości KSW: Rok 2020 wiele nas nauczył

Współwłaściciel największej polskiej organizacji mieszanych sztuk walki Maciej Kawulski opublikował osobisty wpis dotyczący przyszłości Federacji KSW. Jedna z naczelnych postaci polskiego MMA podsumował także krótko miniony rok 2020, który w wielu dziedzinach był rokiem bardzo trudnym.