MMA PLCiekawostkiMagdalena Czaban amatorską mistrzynią Europy IMMAF

Magdalena Czaban amatorską mistrzynią Europy IMMAF

Foto: IMMAF

Wielki sukces na Amatorskich Mistrzostwach Europy w Rzymie osiągnęła polska zawodniczka. Magdalena Czaban (am. 7-1) wraca do kraju ze złotym medalem!

Turniej odbywał sie pod egidą IMMAF (International Mixed Martial Arts Federation). Nasza zawodniczka ma zaledwie 19 lat i z racji tego mogła brać udział w zawodach na szczeblu juniorskim. Zdecydowała się ona jednak na rywalizację z seniorkami. Okazało się znakomitą decyzją.

W pierwszej rundzie wyższość Polki musiała uznać Ukrainka Valentina Semal. Czaban przeszła dalej dzięki jednogłośnej decyzji sędziowskiej.  W kolejnym przeciwniczką polskiej zawodniczki była Irlandka Aeilish O Hanlon. Tym razem 19-latka wygrała po technicznym nokaucie w pierwszej.

Dwa zwycięstwa zapewniły Magdalenie awans do finału turnieju. Tu zmierzyła się ona z kolejną zawodniczką z Irlandii – Nadine Abbott Bissett. Po jednogłośnej decyzji sędziowskiej to Polka został nową amatorską mistrzynią Europy w kategorii atomowej.

Opiekunem nowej mistrzyni i całej polskiej kadry na turnieju mistrzowskim był Kamil Zawarski ze Szkoły Walki Drwala

No i jesteśmy. Odprawieni i gotowi do walki na Amatorskich Mistrzostwach Europy w Rzymie. Dla mnie wyjątkowe zawody, bo…

Opublikowany przez Kamil Zawarski Wtorek, 18 czerwca 2019

Magdalena Czaban jako reprezentantka Szkoły Walki Drwala występowała na galach z cyklu Wieczór Walk SWD. Wystąpiła też w organizacji Thunderstrike Fight League.