MMA PLUFCMackenzie Dern czuje, że należy jej się walka o pas! Walczy w dywizji Joanny Jędrzejczyk

Mackenzie Dern czuje, że należy jej się walka o pas! Walczy w dywizji Joanny Jędrzejczyk

Foto: Facebook/ Mackenzie Dern

Mackenzie Dern to multimedalistka świata jiu jitsu, która z powodzeniem startuje w walkach w formule mieszanych sztuk walki. Amerykanka w pięciu walkach w oktagonie UFC notuje już rekord 4-1 i czuje, że należy jej się walka o pas mistrzowski.

27-latka walczy w dywizji słomkowej do 115 funtów. W tej samej, której mistrzynią jest Chinka Weili Zhang i w której walczy Joanna Jędrzejczyk.

Na ostatniej walki UFC Vegas 11, Dern poddała balachą w pierwszej rundzie Randę Markos. Teraz znajduje się w serii dwóch wiktorii z rzędu i w rozmowie z dziennikarzami przyznała, że czuje się jak pretendentka do walki o pas.

Mackenzie Dern czuje, że należy jej się walka o pas! Walczy w dywizji Joanny Jędrzejczyk

“Zdecydowanie czuję się jak pretendentka. Wiem, że mam wiele do polepszenia i duża ewolucja przede mną. Ale jestem podekscytowana tym, że mogę próbować tych wszystkich nowych rzeczy i prezentować się jako kompletna fajterka. Myślę, że w każdym kolejnym pojedynku pokażę coś zupełnie nowego. Mam nadzieję, że wreszcie ludzie przyznają, że robię dużo hałasu i że będę problemem dla tej dywizji.”

Dern swoją zawodową karierę w MMA zaczęła w 2016 roku. Najpierw toczyła walki dla organizacji LFA i Invicta FC. W 2018 roku dołączyła do UFC, gdzie w debiucie wygrała niejednogłośnie na punkty z Ashley Yoder. Potem poddała Amandę Cooper, ale zwycięstwo to było umniejszane z powodu przestrzelenia przez Dern wagi aż o 7 funtów. Jedyną porażkę w UFC i w zawodowej karierze poniosła w zeszłym roku, w październiku, kiedy to przegrała decyzją z Amandą Ribas. Dern jednak wróciła na zwycięską ścieżkę zwycięstwami nad Hannah Cifers i teraz, Randą Markos.

Zobacz także:

Donald Trump zadzwonił do zawodnika UFC, pogratulował mu wygranej: Jesteś świetny

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump zadzwonił do zawodnika UFC, by pogratulować mu zwycięstwa. Chodzi o Colby’ego Covingtona, który w miniony weekend odniósł bardzo przekonujące zwycięstwo.

Jan Błachowicz przeszedł test na koronawirusa na Fight Island. Do UFC 253 już tylko kilka dni!

Jan Błachowicz (26-8) jest już na tzw. Fight Island w Abu Dhabi, gdzie w najbliższy weekend stoczy walkę o mistrzowski pas UFC. “Cieszyński Książę” musiał dopełnić “formalności” i przejść test na obecność koronawirusa SARS-CoV02.

“Odliczanie do UFC 253”. Co znalazło się w materiale przygotowanym przez UFC?

Organizacja UFC jak zwykle przy okazji numerowanych gal przygotowuje specjalny materiał wprowadzający do gali. Tym razem skupiono się na dwóch mistrzowskich pojedynkach – Adesanya vs. Costa i Reyes vs. Błachowicz.