MMA PLBoksMaciej Sulęcki wypada z walki z Manguią. Jest głos pięściarza: To mogłoby się źle skończyć

Maciej Sulęcki wypada z walki z Manguią. Jest głos pięściarza: To mogłoby się źle skończyć

Foto: Twitter/ Maciej Sulęcki

Maciej Sulęcki wypada z głośnej walki z niepokonanym Jaimiem Manguią, do której miało dojść 24 kwietnia w Stanach Zjednoczonych. Polak w rozmowie z Super Expressem opowiedział o powodach rezygnacji z walki z niepokonanym Meksykaninem.

Munguia ma za sobą 36 stoczonych walk. Wygrał wszystkie,w tym aż 29 przed czasem. Teraz miał zmierzyć się z Maciejem Sulęckim w głośnej walce już 24 kwietnia. Polak jednak z tej konfrontacji wypadł. Dlaczego?

Maciej Sulęcki wypada z walki z Manguią. Jest głos pięściarza: To mogłoby się źle skończyć

Jak sam mówi – wszystko przez kontuzję. Kontuzję, która w walce z tak mocno bijącym przeciwnikiem jak Manguia mogłaby przynieść sporo kłopotów zdrowotnych.

Oto, co Maciej Sulęcki powiedział “superakowi”:

“Kontuzja jest, nie od teraz. Uraz się odnowił – porobiły mi się wypukliny na plecach. To nie jest nic strasznie poważnego, ale bardzo uciążliwe. Jak dostanę w głowę, to odczuwam duży ból. Na Jengojana bym pewnie wyszedł, ale nie do takiej walki jak ta z Munguią. To mi pomogło w podjęciu decyzji. Bo i nie ma odpowiednich sparingów, odpowiedniego obozu.

Może gdybym miał za sobą super obóz w Stanach, to nikomu o tym urazie bym nie powiedział. Choć też nie sądzę, bo ból jest duży. Jak odwracam głowę w prawo jest ok, ale w lewo już nie – zaczyna mocno ciągnąć. Jakbym dostał lufę w rękawicach “10”, a Munguia mocno bije, to mogłoby się źle skończyć.”

Cała rozmowa Super Expressu z Maciejem Sulęckim do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [07-10.04.2021]

Przed nami niezwykle ekscytujący weekend pełen emocji związanych MMA. Sprawdźcie co warto obejrzeć!

Paweł Jóźwiak spotkał się z Rafałem Kijańczukiem: Nie będzie zmiany werdyktu na no-contest

Prezes organizacji Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak spotkał się z Rafałem Kijańczukiem i ustalił działania po ostatnim zamieszaniu jakie miało miejsce na gali FEN 33.

OFICJALNIE: Gale Bellator MMA w TVP Sport!

Druga największa organizacja MMA na świecie już oficjalnie będzie transmitowana w Polsce. Gale Bellator MMA transmitowane będą na antenie TVP Sport.

Legenda UFC wyrzucona z siłowni za niezałożenie maseczki: Maski nic nie dają, ludzie, obudźcie się!

Legenda UFC wyrzucona z siłowni za nieprzestrzeganie wymogów sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Były zawodnik największej organizacji MMA na świecie nie założył na twarz… maseczki!