MMA PLKSWMaciej Kawulski trenerem mentalnym? Mocny wpis właściciela KSW w czasach strachu przed COVID-19

Maciej Kawulski trenerem mentalnym? Mocny wpis właściciela KSW w czasach strachu przed COVID-19

Foto: Maciej Kawulski

Faktem jest, że aktualnie żyjemy w czasach zbiorowego strachu przed panującą pandemią COVID-19. Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie paraliżując normalne funkcjonowanie społeczeństwa. W dobie kryzysu, jeden z właścicieli Federacji KSW Maciej Kawulski zamieścił w mediach społecznościowych mocny wpis, w którym odnosi się do czasów strachu.

Kawulski zaznaczył, że kiedy człowiek boi się o siebie, to przestaje się rozwijać. Jest to retoryka, jaką znamy z wszelkich materiałów szkoleniowych przygotowywanych przez trenerów mentalnych, którzy w ostatnich latach zdobywali uznanie społeczeństwa.

Jak wygląda zatem taki trening mentalny w dobie pandemii COVID-19 przygotowany przez Macieja Kawulskiego?

Kiedy człowiek się boi nie może się rozwijać

To ( jak widać po prawej ) przed pierwszym globalnym atakiem paniki.
Kiedy człowiek się boi nie może się rozwijać. Będąc gotowym do ataku, ucieczki lub choćby przetrwania nasze organizmy dokonują tysiące drobnych wyborów. Krew odpływa do rak i nóg, umysł koncentruje do pracy tylną cześć mózgu, układ immunologiczny działa na minimum bo organizm ma inne priorytety. Żaden z nich nie sprzyja stabilnemu rozwojowi jednostki. Wiec żyjemy tak od lat karmieni strachem i stresem nie zdolni do korzystania nawet z ułamka procentu naszej świadomości i potencjału. Ciągle gotowi do walki …… tylko z kim ? Gdzie jest wróg ? Na co czekamy ? Muszę was pocieszyć ….. nikt się nie pojawi. Wszyscy czekamy na samych siebie. Nie ma żadnego potwora pod łóżkiem. W stanie leku w którym znajdujemy się permanentnie jesteśmy dla samych siebie największymi wrogami. Właśnie teraz jest najlepszy moment aby sobie to uświadomić i zmienić.

Przestańmy się bać

Cokolwiek nas nie czeka zawsze jakoś sobie poradzimy, zawsze radziliśmy i teraz też poradzimy …. ale razem. Każde nawet najbardziej globalne lobby traci moc kiedy wspólnie ludzkość odrzuci panikę i wybierze rozsądek.
Wczoraj – wszechświat dał nam czas na refleksje. 
Dziś – przyszła pora na realizacje wniosków.
Jutro – czeka na piękna nowa przyszłość. 
….. po prostu przestańmy się jej bać

To ( jak widać po prawej ) przed pierwszym globalnym atakiem paniki. Kiedy człowiek się boi nie może się rozwijać….

Opublikowany przez Maciej Kawulski Poniedziałek, 6 kwietnia 2020