Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLKawulskiMaciej Kawulski tłumaczy decyzję KSW: Nie będziemy współpracować ze sportowcami, którzy reprezentują Federację Rosyjską

Maciej Kawulski tłumaczy decyzję KSW: Nie będziemy współpracować ze sportowcami, którzy reprezentują Federację Rosyjską

Współwłaściciel Federacji KSW Maciej Kawulski tłumaczy decyzję swojej organizacji o odwołaniu uczestnictwa w gali KSW 68 Rosjanina – Shamila Musaeva. Zawodnik ten miał zmierzyć się z Michałem Pietrzakiem w nieformalnym eliminatorze do walki o tytuł mistrzowski wagi półśredniej.

Maciej Kawulski

Kawulski swój punkt widzenia ujawnił w rozmowie z Arturem Mazurem z portalu SportoweFakty.wp.pl. Fragment zamieszczamy poniżej.

Maciej Kawulski tłumaczy decyzję KSW: Nie będziemy współpracować ze sportowcami, którzy reprezentują Federację Rosyjską

“To było jedyne wyjście z tej niełatwej sytuacji. Do odwołania nie będziemy współpracować ze sportowcami, którzy w sposób jasny, deklaratywny i osobisty reprezentują Federację Rosyjską. Będziemy zachowywać się dokładnie tak, jak cały świat sportu, którego czujemy się częścią. Zdaje sobie sprawę, że wielu sportowców nie ponosi winy za to, co się stało, ale podobnie jak PZPN nie mieliśmy wyjścia. W naszej organizacji walczy kilku Rosjan, ale sytuacja nie jest zero-jedynkowa, bo oni pochodzą z krajów, które z Rosją połączone są nie do końca dobrowolnie. Na tym właśnie polega trudność. Nie chcę również być kimś, kto będzie nawoływał sportowca do jasnej deklaracji, bo to nie jest rola promotora. Jako promotor powinienem jednak wysłać w świat jasny sygnał i to się właśnie stało.”

Cała rozmowa do sprawdzenia -> TUTAJ: “Nie mieliśmy wyjścia”. Organizacja KSW zdecydowała w sprawie rosyjskich zawodników

Zobacz także:

Bonusy po KSW 67. Wybrano najlepszy nokaut, poddanie oraz walkę gali [WIDEO]

Po gali KSW 67 w Warszawie przyznano kilka bonusów. Wybrano najlepszy nokaut, poddanie oraz walkę podczas tego wydarzenia.

Marcin Różalski o ataku Rosji na Ukrainę: Chciałbym wykrzyczeć, co mam do wykrzyczenia!

Marcin Różalski za pomocą mediów społecznościowych skomentował sytuację, która panuje u naszych sąsiadów. W czwartek nad ranem Rosja zdecydowała zaatakować Ukrainę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis