MMA PLFENMaciej Kawulski o przyszłości FEN w PPV: Muszą zainwestować w zawodników za więcej niż 2500 złotych

Maciej Kawulski o przyszłości FEN w PPV: Muszą zainwestować w zawodników za więcej niż 2500 złotych

W dobie kryzysu gospodarczego i rozrywkowego spowodowanego pandemią koronawirusa, większość organizacji sportowych odwołuje swoje gale, albo przenosi się do telewizji i produkuje w formacie programu telewizyjnego. Jedną z organizacji, która planuje zmienić swoją dostępność jest Fight Exclusive Night.

FEN bowiem zapowiada wprowadzenie systemu PPV i transmisję swojej najbliższej gali w tej właśnie formule:

Do planów FEN-u w kontekście wprowadzenia PPV w ostatnim programie Hejt Park odniósł się jeden z szefów organizacji KSW Maciej Kawulski, który zapytany przez Mateusza Borka o przyszłość FEN w PPV odpowiedział w taki sposób:

“Jeżeli zainwestują w zawodników, którzy zarabiają więcej niż 2500 zł to pewnie im się uda.

Panuje taka teoria, że zawodnicy są za drodzy, albo że boimy się zapłacić im takie pieniądze. To nie tak działa. Jeżeli zawodnik zasługuje na trzy miliony dolarów, to znaczy, że zarobi dla ciebie sześć, dziewięć czy dwanaście milionów. To znaczy, że należy mu tyle zapłacić, bo wygeneruje dla ciebie taką sprzedaż. Jest to pewne rodzaju ryzyko i trzeba mieć kapitał, zaplecze i know-how, żeby takie ryzyko podjąć, natomiast nie wierzę, że FEN prezentując się w tych składach, które ma obecnie jest w stanie sprzedać więcej niż 1000 PPV.

O ile mają zawodników, nawet dobrych sportowo, to nie są to zawodnicy tzw. hot sprzedażowo, czyli tacy, którzy potrafią wygenerować impuls poważniejszy niż decyzja na pilocie, czyli impuls sprzedażowy. Natomiast życzę im na tej nowej drodze PPV, żeby zainwestowali w zawodników, za których się płaci tyle ile my płacimy naszym topowym zawodnikom. A to są zawodnicy, którzy pobierają setki, tysiące, a nawet miliony złotych. Nie da się tego zrobić z zawodnikami za dwa tysiące złotych.”

Cały program Hejt Park z Maciejem Kawulskim do sprawdzenia poniżej: