Współwłaściciel federacji KSW, Maciej Kawulski w rozmowie z Arturem Mazurem z portalu sportowefakty.wp.pl potwierdził chęć zorganizowania super walki między Mamedem Khalidovem (32-4-2) z Borysem Mańkowskim (19-5-1) na majowej gali KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym!

1

„Jako fan tego sportu marzę przede wszystkim o wielkich pojedynkach. Starcie Chalidowa z Mańkowskim ma z punktu widzenia sportowego potencjał na prawdziwą symfonię zaklętą w klatce. Jeśli zaś chodzi o potencjał marketingowy, to chyba nie muszę nikogo przekonywać, że to hit.

Ci goście zostawiają serce w każdej swojej walce. Jeśli pojedynek Chalidowa z Materlą był konfrontacją talentu z sercem, to tu będziemy świadkami starcia talentu z talentem. Tacy zawodnicy jak oni, zdarzają się raz na 10 milionów. Jeśli Borys chce tej walki, a Mamed zostawia decyzję nam, to chyba jest co świętować. Jak moglibyśmy nie skorzystać z takiej historycznej okazji? Panowie, zapraszam do siedziby federacji.”

Na pomysł walki z Mamedem Khalidovem wpadł sam Mańkowski wyzywając mistrza wagi średniej KSW poprzez specjalne oświadczenie na Facebooku. Mamed pozytywnie zareagował na wyzwanie Poznaniaka, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Pitbull Sports