MMA PLJan BłachowiczMaciej Kawulski o Janie Błachowiczu: Nie sądziłem, że zajdzie aż tak daleko

Maciej Kawulski o Janie Błachowiczu: Nie sądziłem, że zajdzie aż tak daleko

Foto: Facebook/ Maciej Kawulski

Współwłaściciel Federacji KSW Maciej Kawulski przedstawił swoje zdanie o Janie Błachowiczu, który w miniony weekend został mistrzem wagi półciężkiej UFC.

Polak w co-main evencie gali UFC 253 znokautował w drugiej rundzie Dominicka Reyesa, zdobywając tytuł mistrzowski największej organizacji MMA na świecie.

Co o byłym mistrzu KSW, który został najlepszym zawodnikiem MMA na świecie w swojej dywizji wagowej powiedział jego były szef z największej polskiej organizacji MMA?

Maciej Kawulski o Janie Błachowiczu: Nie sądziłem, że zajdzie aż tak daleko

Kawulski udzielił wywiadu Arturowi Mazurowi z portalu sportowefakty.wp.pl, w którym przedstawił swój punkt widzenia na ten ogromny sukces Jana Błachowicza i całego polskiego MMA. Szef KSW nie ukrywał jednak, że nie spodziewał się, iż Błachowicz zajdzie tak daleko:

“Zawsze bardzo dobrze mu życzyłem i wierzyłem, że może dobić się do czołówki, ale w momencie, kiedy odchodził z KSW, nie sądziłem, że zajdzie aż tak daleko. I właśnie dlatego składam na jego ręce serdeczne gratulacje. Przed samym pojedynkiem z Reyesem wierzyłem, że może zgarnąć ten pas i zrobił to w wielkim stylu. To bez wątpienia ogromny sukces.”

Maciej Kawulski otrzymał także pytanie o to, czy jego zdaniem Jan Błachowicz jest najlepszym zawodnikiem w historii polskiego MMA:

“Bez wątpienia zaszedł najdalej ze wszystkich chłopaków, którzy ten sport w Polsce uprawiają. Ale przed nim jeszcze bardzo długa droga, żeby te osiągnięcia wyśrubować. Mam nadzieję, że kilka razy ten pas obroni i udowodni niedowiarkom, że to nie był splot szczęśliwych wydarzeń. Życzę mu tego z całego serca. Na pewno będzie się mierzył z komentarzami malkontentów, którzy będą używać argumentów o zwakowanym pasie i odejściu Jonesa. Mam nadzieję, że Jan zamknie im usta w kolejnych pojedynkach.”

Cała rozmowa Artura Mazura z Maciejem Kawulskim do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Trenerzy Janka o starciu z Jonesem: Widzieliśmy jego walkę z Reyesem i możemy sobie zwizualizować co by mogło być

Jan Błachowicz (27-8) w sobotę odnotował największy sukces w karierze. Podczas UFC 253 został pełnoprawnym mistrzem kategorii półciężkiej. ”Cieszyński Książę” w drugiej odsłonie zastopował Dominicka Reyesa (12-2).

Dana White o debiucie Gamrota! Czekacie?

Dana White podczas konferencji prasowej został zapytany o debiut Mateusza Gamrota. Polak zadebiutuje już w październiku