MMA PLGenesisMaciej Kawulski: Jestem jeszcze większym fanem Różala niż walk na gołe pięści

Maciej Kawulski: Jestem jeszcze większym fanem Różala niż walk na gołe pięści

Stało się! Po ponad dwóch latach Marcin Różalski powraca do zawodowych startów. Swój najbliższy pojedynek stoczy na gali Genesis. W rozmowie z portalem MMA Rocks właściciel federacji, Maciej Kawulski opowiedział o kulisach współpracy z Różalem i swoim stosunkiem do walk na gołe pięści.

Jestem jeszcze większym fanem Różala niż walk na gołe pięści

Maciej Kawulski zaznacza, że nie jest przekonany, czy pojedynki na gołe pięści zagoszczą na stałe w świecie sportów walki, czy jest to tylko chwilowa moda. Szef KSW wspomniał też, że gdyby nie duże nazwiska, które zawalczą na Genesis prawdopodobnie nie zdecydowałby się na ten projekt.

Ja osobiście, jeśli chodzi o formułę walki na gołe pięści powiedziałbym, że jestem agnostykiem. To znaczy nie mam wystarczających dowodów na to, że to będzie trwała moda na wiele lat i nie mam też wystarczających powodów, żeby stwierdzić, że tak nie będzie. Obserwuję to, natomiast gdyby nie nazwiska, które pojawią się na fightcardzie a konkretnie to, które zostało ogłoszone, to pewnie bym się nigdy za to nie wziął. To znaczy mogę powiedzieć chyba całkiem otwarcie i szczerze, że jestem większym jeszcze fanem Różala, niż walk na gołe pięści.

Kto będzie rywalem Marcina Różalskiego?

Jak na razie nie jest znany rywal płockiego barbarzyńcy. Maciej Kawulski powiedział jedynie, że będzie to bardzo duże nazwisko z zagranicy. Sądząc po wpisie, w którym sugerował, że przeciwnik Różala może być od niego większy i bardziej doświadczony można spodziewać się, że będzie to bardzo ciężki pojedynek dla Polaka. Taki, o którym marzył całe życie.

A co jeśli powiem, że przeciwnikiem Różala będzie ktoś większy oraz bardziej doświadczony na światowych arenach walki ?…

Opublikowany przez Maciej Kawulski Wtorek, 15 września 2020

Szef KSW przyznał, że nie może się już doczekać pojedynku Różalskiego.

Jeżeli jakakolwiek walka jakiegokolwiek wojownika w tym kraju tak bardzo interesuje mnie właśnie w tej formule, to właśnie Marcina Różalskiego.(…) Mam takie poczucie, że ta walka wykracza poza pewne postawione nawet przez nas, przez lata schematy.

Maciej Kawulski o tym, co jego zdaniem zaważyło na decyzji Różala o podjęciu współpracy z Genesis.

Myślę, że to, co przekonało Marcina żebyśmy to razem robili, to takie głębokie zaufanie do tego, że wiem jak to robić i że jak zrobi to ze mną, to będzie to zrobione godnie. Bardzo się cieszę, że będę miał taki zaszczyt organizować to wielkie wydarzenie z jego udziałem

Marcin Różal Różalski wraca do walki ‼️Przed nim nowe wyzwanie i nowy początek – Genesis, czyli walka na gołe pięści 👊

Opublikowany przez KSW Czwartek, 10 września 2020

Jak powstał trailer walki ?

Fanom KSW szczególnie przypadł do gustu film zapowiadający najbliższą walkę Różala. Wielu kibiców uznało spot za najlepszy, jaki KSW stworzyło do tej pory. Kawulski przyznał, że był to w dużej mierze jego autorski projekt.

Jeśli chodzi o trailer to podszedłem do niego tak samo oldschoolowo jak oldschoolowy jest nasz duet Kawulski – Różalski, czyli zrobiłem wszystko sam. Sam przeprowadziłem z Marcinem wywiad, sam z nim porozmawiałem, bo wiedziałem co chciałbym, żeby się pojawiło. Wiedziałem, że być może mi powie więcej niż przypadkowym ludziom.

Kiedy debiutancka gala Genesis?

Jak na razie nie jest znana dokłada data wydarzenia. Wiadomo, że odbędzie się ono w październiku. Zgodnie z zapowiedzią Macieja Kawulskiego już w najbliższych dniach organizatorzy ogłoszą nazwiska kolejnych zawodników, którzy zawalczą na Genesis. Maciej Kawulski zapewnił, że na gali zobaczymy twarze znane między innymi z walk w KSW.

Zobacz także:

Norman Parke składa gratulacje! Zaskoczeni?

Wojownik z Północnej Irlandii składa gratulacje w mediach społecznościowych. Parke zamierza wrócić jeszcze w tym roku

Chandler w UFC! Kto przeciwnikiem w debiucie?

Michael Chandler długoletni mistrz organizacji Bellator sprawdzi się w największej lidze na świecie. Amerykanin już w pierwszym pojedynku może dostać dużą walkę