Maciej Kawulski o filmie „Underdog”: Mamed Khalidov i Eryk Lubos mnie zaskoczyli

Już 11 stycznia do kin trafi film „Underdog”, którego współreżyserem jest jeden z właścicieli federacji KSW Maciej Kawulski. Główne role w tym obrazie zagrali Mamed Khadliov oraz Eryk Lubos. Film na łamach polsatsport.pl zareklamował Kawulski, który opowiedział o kulisach jego powstawania.

Kawulski był pod wrażeniem pracy, jaką wykonali główni aktorzy występujący w „Underdogu”:

„Mamed zaskoczył mnie tym, że stworzył od nowa postać, choć mógł przecież pozostać sobą. Eryk zaimponował mi tym, że tak naprawdę na rok stał się zawodnikiem wszechstylowej walki wręcz. Żył jak zawodnik, żył wśród zawodników i dość wymownym pozostaje fakt, że to hermetyczne skądinąd środowisko szybko go zaakceptowało. Równie dobrze mogliśmy „doczepić go” do jakiegoś dzikiego plemienia i obserwować, jak po kilku godzinach siedzi pomazany farbą i je z tubylcami z jednej miski…”

O samym filmie „Underdog” Kawulski mówi, że nie jest to historia o MMA, a z MMA w tle:

„Na pewno nie skupia się ona na samej walce, ale raczej ukazuje relacje między ludźmi. Widzimy człowieka, który upada, jednak spotyka na swojej drodze miłość pozwalającą mu powstać. Niezwykle istotna jest również postać trenera, pojawiającego się w kluczowych momentach życia głównego bohatera. W jego rolę kapitalnie wcielił się Janusz Chabior i myślę, że jego duet z Lubosem zostanie zapamiętany na długo. Ciekawa relacja wyklarowała się również na linii Lubos-Khalidov – teoretycznie są oni przeciwnikami, jednak gdy wychodzą do klatki, to między nimi rodzi się coś więcej niż szacunek.”

Cały wywiad polsatsport.pl z Maciejem Kawulskim do obejrzenia TUTAJ.