MMA PLNajnowszeKSWMaciej Jewtuszko przegrywa z Davidem Zawadą po dynamicznej walce w stójce

Maciej Jewtuszko przegrywa z Davidem Zawadą po dynamicznej walce w stójce

David Zawada (15-3) szybko przeszedł do ataku, na który Maciej Jewtuszko (12-4) nie mógł znaleźć odpowiedzi.  W drugiej minucie pojednku Zawada idealnie trafił Jewtuszko posyłając go na ziemie i próbując dokończyć walkę w parterze. Fani zgromadzeni w Dublinie doczekali się świetnej wymiany między zawodnikami a mnóstwo agresji oklaskiwane było gromkimi brawami. Pod koniec pierwszej rundy Zawada docisnął Irokeza do siatki wywierając ogromną presję kolanami i atakami prostymi. Nieudana próba dźwigni na kolano w wykonaniu Irokeza kończy pierwsze starcie.

Po niezwykle oszałamiająćym tempie walki w pierwszej rundzie początek drugiej rundy to powolne punktowanie twarzy Jewtuszki przez Zawadę. Zawodnik z Dusseldorfu przeniósł walkę do parteru, jednak walka szybko wróciła do stójki. Tempo walki zdecydowanie różniło się od pierwszych pięciu minut pojedynku.

W trzeciej odsłonie Zawada podobnie do pierwszych rund pojedynku wywierał duzą presję na Jewtuszko. W połowie rundy Jewtuszko pierwszy raz w pojedynku przejął kontrolę w walce zaczynając coraz to odważniej atakować Davida. Zawada przeszedł do defensywy wiedząc, że pierwsze 10 minut na kartach sędziowskich należało do niego.

Po widowiskowej walce David Zawada wygyrwa walkę decyzją sędziów.