MMA PLNajnowszeBez kategoriiMachida i Silva: spotkanie przed walką

Machida i Silva: spotkanie przed walką

Gamrot - Dos Anjos

lyotomachida-thiagosilva.jpg

Lyoto Machida i Thiago Silva, dwóch niepokonanych (obaj po 13 walk), dwóch świetnych brazylijskich zawodników. Już po UFC 94 jeden z nich straci swoje czyste konto a drugi prawdopodobnie dostanie szansę walki o pas mistrzowski wagi lekko ciężkiej UFC.

TATAME.com nakłoniło obu zawodników do spotkania przed walką i zadania sobie na wzajem kilku pytań odnośnie ich spotkania, przygotowań, treningu itp. Fragment rozmowy w środku.

Machida: Czy postrzegasz mnie jako trudnego przeciwnika?

Silva: Masz swoją wartość, gdybyś nie był dobrym zawodnikiem nie byłoby Cię tutaj. Jesteś klasowym przeciwnikiem… Nie powiem, że trudnym ale  z najwyższej półki. To będzie walka niepokonanych. Jakie są Twoje przewidywania odnośnie walki?

Machida: Myślę, że ta walka będzie kwintesencją nowoczesnego MMA. Będzie zawierała wszystko: takedowny, uderzenia, myślę, ze wykorzystamy wszystkie składniki MMA. Być może będzie to głownie walka w stójce. Wiem, ze jesteś twardym gościem ale sądzę, że moja technika jest wyższej jakości. Jak postrzegasz fakt, że walczysz w UFC z innym Brazylijczykiem?

Silva: Nie podoba mi się to, nie chcę walczyć z ludźmi z mojego kraju, jesteś spoko ziomek ale ja jestem tutaj aby wykonać moją pracę i wiem, że Ty też masz taki zamiar. A co Ty o tym sądzisz?

Machida: Walczymy na tej samej gali, obaj jesteśmy Brazylijczykami ale każdy z nas bije się głownie dla swojej własnej ‘flagi’. Myślę, ze o walce będzie głośno, ludzie będą chcieli zobaczyć porażkę jednego z niepokonanych Brazylijczyków i zobaczyć kto będzie lepszy tego wieczoru.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis