MMA PLBez kategoriiLyoto Machida: Znokautuje Tito – Wywiad!

Lyoto Machida: Znokautuje Tito – Wywiad!

machida_83478349dkjf.jpg

24 Maja Brazylijczyk Lyoto Machida stoczy swój najbardziej prestiżowy pojedynek w karierze MMA. Stanie w oktagonie, gdzie po drugiej stronie będzie czekał na niego Amerykanin Tito Ortiz. Lyoto trenuje w akademi karate swojego ojca w Belem. Machida planuje znokautować Tito i pozostać niepokonanym w UFC. W wywiadzie dla Tatame Brazylijczyk mówił o treningu, oczekiwaniu na pojedynek i paru innych sprawach.

Jak wygląda twój trening do walki z Tito?

Jesteśmy w końcowym okresie przygotowań. Wcześniej przez dwa miesiące przygotowywałem sie wraz z moim bratem oraz ojcem, skończyliśmy taktykę oraz technikę, a teraz głównie skupiamy sie na treningu odpornościowym. Już niedługo zakończą sie moje przygotowania.

Jaką będziesz miał strategie na walkę ?

Chce wygrać, stawić mu czoło, mam nadzieje, że go znokautuje, lub nawet poddam. Wywodzę sie z karate, ale teraz walczę w MMA i jestem przygotowany na każdą sytuację.

Gdzie trenujesz?

Trenuje tutaj, wraz z moim ojcem w jego akademii w Belem. Miałem też treningi w AKA, gdzie trenowałem między innymi z Joshem Koshchekiem, ale było to gdzieś koło dwóch miesięcy temu.

Czego oczekujesz po tej walce?

Jestem zaniepokojony, ale też pewny i spokojny, to są normalne objawy. Mam nadzieję, że dam świetny pojedynek 24 Maja. Jest to bardzo ważne, ale nie będę mówił jak zamierzam to zrobić, po prostu wykonam swoją pracę.

Tito powiedział, że twoje ciosy nie są zbyt silne, oraz, że twój parter jest ok. Mówił też, że ma lepszą stójkę od ciebie. Co o tym sądzisz?

Myślę, że może sobie mówić co chce, nie robi to na mnie najmniejszego wrażenia. Niektórzy ludzie przed walką lubią dużo mówić. Wszystko okaże sie 24 Maja. “On zrobi to, On zrobi tamto, Ja jestem najlepszy.” Ale ja jestem konsekwentny w swoich treningach i wierzę w siebie.

Chciałbyś pas?

Myślę o tym od mojej pierwszej walki w UFC. Wiem, że jeszcze za wcześnie, ale sobie to wyobrażam. Powoli realizuje swoje założenia, ale nie myślę o tym. Wszystko idzie po mojej myśli. Kiedy nadejdzie ten czas będę przygotowany.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis