MMA PLNajnowszeBez kategoriiLyoto Machida – wielki strateg czy DVD 2?

Lyoto Machida – wielki strateg czy DVD 2?

machida.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Już dwa dni pozostały nam do walki Lyoto Machidy z Thiago Silva. Panowie zapowiadają wojnę w stójce, ale Lyoto się jej nie obawia, ponieważ przeanalizował taśmy i wie jak pokonać przeciwnika. Już kiedyś James „DVD” Thompson wygłaszał takie teorie… ciekawe czy Lyoto naprawdę zdominuje rywala i nie da się zaskoczyć, czy tez pójdzie śladami Anglika.

MMA Sports – Lyoto, możesz nam opowiedzieć więcej o swoim treningu do walki z Thiago Silva?

Lyoto Machida – Trenuje do tej walki już bardzo długo. Mówiąc szczerze zacząłem trenować już we wrześniu zeszłego roku. Jestem teraz w ostatniej fazie przygotowań. Pracuje teraz nad wytrzymałością i technika. Mój brat i ojciec pomagają mi każdego dnia, pracuje tez z trenerem od przygotowania fizycznego. Skupiamy się teraz na stylu Silvy, by przygotować strategie na niego.

Możesz się z nami podzielić wnioskami?

Ani trochę (smiech), ale mogę powiedzieć, ze zamierzam walczyć w stójce i zaprezentować mu swoje karate. Zamierzam go powalić dzięki karate. Staram się być zawodnikiem kompletnym w klatce, ale muszę korzystać z tego, co potrafię najlepiej, czyli ze stójki.

Silva tez zapowiedział walkę z stójce… Planujesz dla niego jakaś niespodziankę?

Jak mówię, studiujemy jego styl przez prawie trzy miesiące, zęby opracować strategie. Oglądam jego walki, szukam luk i skupiam się na błędach. W ten sposób mogę mieć nad nim przewagę i nie zostać zaskoczonym podczas walki. Poznać przeciwnika to pierwszy krok tej walki.

Niektórzy twierdza, ze Twój styl jest nudny. Co byś na to powiedział?

Myślę, ze to tylko opinia i szanuje ja. Jestem profesjonalista i walczę strategicznie. Kiedyś ludzie to zrozumieją. To jak z Jiu-Jitsu. Na początku UFC ludzie tego nie rozumieli i uważali to za nudne, ale to było potrzebne.

Mimo tych uwag Twój styl się doskonale sprawdza…

Dokładnie. Walczę by zwyciężać. Wychodzę z klatki bez zadrapań i siniaków. Czuje się jak duch, którego nie można dosięgnąć. Mój styl działa i wygrywam.

Kilka tygodni temu Dana White powiedział, ze masz zadatki na jednego z najlepszych zawodników, jeśli chodzi o wymiany w stójce, na świecie. Co o tym sadzisz?

Czuje się zaszczycony tym komplementem od Dany. On rozumie o co chodzi w walce i jakie cele przyświecają zawodnikowi. Potrafi ocenić, czego zawodnik nie potrafi, czego musi się nauczyć i dlatego jestem fanem jego działań. Będę się starał być coraz lepszy, ale nigdy nie założę, ze jestem najlepszy. Ciężko trenowałem i nabrałem wielkiej pewności siebie by zmierzyć się ze swoimi przeciwnikami.

Jesteś gotowy na walkę o tytuł?

Tak, myślę, ze zasługuje na ta walkę. Już to udowodniłem w klatce, ale to decyzja UFC i godzę się z tym. Wiem, ze mój dzień nadchodzi.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis