MMA PLUFCLuke Rockhold krytykuje UFC: Stworzyli taką narrację, w której hejtuje się zawodników

Luke Rockhold krytykuje UFC: Stworzyli taką narrację, w której hejtuje się zawodników

Foto: MMAIndia

Luke Rockhold to były mistrz wagi średniej UFC, któremu przenosiny do wyższej dywizji wagowej wybił z głowy Jan Błachowicz, a który teraz przygotowuje się do powrotu do startów.

Rockhold na listopadowej gali UFC 268 ma zmierzyć się ze Seanem Stricklandem.

Mimo zakontraktowanej kolejnej walki, Amerykanin w rozmowie z MMA Junkie Radio okazał się krytykiem UFC.

Luke Rockhold krytykuje UFC: Stworzyli taką narrację, w której hejtuje się zawodników

Jego zdaniem UFC i prezes organizacji – Dana White potrafią przyjąć taką narrację, w której to zawodnicy wychodzą na “tych złych”, co według Rockholda jest w wielu wypadkach krzywdzące:

“Faceci tacy jak mistrz wagi ciężkiej Francis Ngannou są odkładani na półeczkę i tworzy się tymczasowe pasy bez konsultacji, co jest bzdurą. Ja nie mam zamiaru z tym walczyć, ale będę mówił jak jest. Trzeba siebie szanować. Nie pozwolę siebie przymknąć i zakneblować, tak jak Dana White i UFC zrobiło to w wielu przypadkach. Oni stworzyli taką narrację, w której hejtuje się zawodników. Fani wyżywają się na nas, nie na organizacji.”

Jednocześnie Rockhold przyznał, że przyjął ofertę kolejnej walki w UFC, mimo iż amerykański gigant wcale nie jest najlepszą finansowo propozycją na rynku:

“Nigdy nie zamykałem przed sobą żadnych drzwi. Gdzie indziej też są dobre wypłaty. UFC nie zawsze jest najlepszą finansowo opcją, ale tutaj są najlepsi zawodnicy.”

Zobacz także:

Borys Mańkowski odrzucił propozycję walki z Don Kasjo? Tak twierdzi Norman Parke!

Norman Parke (28-7-1) podczas konferencji prasowej zdradził, że Borys Mańkowski (22-8-1) miał dostać propozycję walki z ”Don Kasjo”. Były mistrz KSW postanowił odmówić.

Walczył w Tokio, a teraz został brutalnie pobity w centrum Dublina!

Jack Woolley jeszcze kilkanaście dni temu walczył na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a teraz czeka go zabieg twarzy. Jest to spowodowane brutalnym pobiciem, do którego doszło w centrum Dublina. 22-latek został napadnięty przez grupę agresywnych ludzi.