MMA PLNajnowszeBoksŁukasz Różański, mistrz świata WBC pominięty w plebiscycie na Sportowca Roku. Pięściarz zabrał głos!

Łukasz Różański, mistrz świata WBC pominięty w plebiscycie na Sportowca Roku. Pięściarz zabrał głos!

Łukasz Różański nie został nominowany do dwudziestki plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na Sportowca Roku, mimo że został mistrzem świata WBC w kategorii bridger.

Różański o plebiscycie
Foto: Łukasz Różański Źródło: PAP / Darek Delmanowicz

Rzeszowianin niedawno wrócił z Uzbekistanu, gdzie miała miejsce 61. konwencja WBC, na której zjawiła się cała bokserska śmietanka. W Taszkiencie zapadły kluczowe decyzje dotyczące przyszłości wielu naszych pięściarzy m.in. Michał Cieślak został nr. 2 światowego rankingu wagi junior ciężkiej.

Na dniach otrzymamy prawdopodobnie oficjalne potwierdzenie konfrontacji Łukasza Różańskiego z Badou Jackiem. Polak w lutym ma stanąć do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa na hitowym wydarzeniu w Rijadzie. W walce wieczoru Tyson Fury podejmie Ołeksandra Usyka.

Różański o braku nominacji w plebiscycie na Sportowca Roku!

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Polskiego Sportowca Roku – za każdym razem budzi spore kontrowersje. Nie inaczej jest tym razem.

ZOBACZ TAKŻE: Walka Piątkowska-Syguła planowana na gali FAME! ”Tygrysica” poirytowana sytuacją!

Łukasz Różański, który w kwietniu sięgnął po tytuł mistrza świata federacji WBC, pokonując przed czasem Alena Babicia, nie został uwzględniony w czołowej dwudziestce plebiscytu. Piotr Jagiełło, dziennikarz TVP Sport w programie “Ring” zapytał, co na ten temat sądzi sam pięściarz.

Nie zostałem ujęty w tej dwudziestce, więc najwidoczniej ktoś kto oceniał, widział to inaczej. Nie spodziewałem się, że mnie nie będzie. Myślę, że wagą mojego sukcesu jest wyjazd do Uzbekistanu, gdzie zostałem mocno doceniony i wyróżniony. Może za rok będę w “Przeglądzie Sportowym”.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis