MMA PLJurasŁukasz Jurkowski przeszedł COVID-19! “Do klatki w tym roku już nie wejdę”

Łukasz Jurkowski przeszedł COVID-19! “Do klatki w tym roku już nie wejdę”

Jedna z gwiazd Federacji KSW Łukasz “Juras” Jurkowski przeszedł COVID-19! Człowiek-orkiestra polskiego MMA w poruszającym wpisie opowiedział o przebiegu choroby, która terroryzuje umysły społeczeństw na całym świecie oraz zapowiedział, że w tym roku do klatki już nie wejdzie.

Łukasz Jurkowski przeszedł COVID-19
Foto: Facebook/ Łukasz Jurkowski

Przypominamy, że przed “Jurasem” pożegnalna walka w MMA. Swoją bogatą karierę w klatce, Jurkowski ma zakończyć pojedynkiem z Szymonem Kołeckim, który miał być walką wieczoru jednej z najbliższych gal polskiego giganta.

Okazuje się jednak, że na starcie to będziemy musieli poczekać.

Łukasz Jurkowski przeszedł COVID-19! “Do klatki w tym roku już nie wejdę”

Jak “Juras” przeszedł COVID-19? Okazuje się, że miał poważne objawy, które skutkowały ogromną apatią i ciągłym zmęczeniem:

“Dopadło i mnie więc warto podzielić się spostrzeżeniami. W moim przypadku bez dramatu. Trzy dni gorączki, utrata smaku i węchu kilka dni i ogólnie brak siły na wstawanie z łóżka. Byłem pod kontrolą MDclinic i Centrum Medyczne MML za co serdecznie dziękuje! W sumie już po tygodniu czułem się dobrze. Odizolowałem się od wszystkich na kilkanaście dni (poza moją Pauliną, która też już przeszła wirusa) i jutro wracam już do pracy. Aktualnie już wszystko ok poza tym, że trochę ciężkie płuca i szybko się człowiek męczy. Wiem, że wielu ludzi przechodzi dużo gorzej i życzę im dużo zdrowia. O całej medialnej panice pisać nie będę, mam sprecyzowane zdanie w tym temacie. Nie zmieni go nawet własne doświadczenie w temacie.” – przyznał.

Dodał także, że w tym roku na pewno nie pojawi się już w klatce KSW:

“Niestety z racji zerowej formy w tym momencie do klatki w tym roku już nie wejdę. Do końca roku poświęcę czas na powrót do formy. Nie ma tego złego jednak, gdyż poświęcę ten czas na przygotowanie trzech akcji krwiodawstwa mojej fundacji Krwawy Sport! Czas wrócić do gry.”

Jurkowski zachęca wszystkie osoby, które walkę z koronawirusem SARS-CoV-2 mają już za sobą, do oddawania osocza, które pomaga w najcięższych przypadkach walki z COVID-19:

“W dobie walki z wirusem potrzebne jest osocze ozdrowieńców, więc z przyjemnością sam oddam ponownie. Na dniach info. Na bank jeszcze w tym miesiącu spotkamy się w Łodzi, grudzień Warszawa i… dogrywam to jeszcze😉 Szykujcie się kochani aby wspomóc krwią tych, którzy potrzebują jej. Nie tylko chorzy na koronowirusa, bo w dobie tego szaleństwa zapominamy o tym, że są inne choroby. Takie czasy. Działam i daje znać, a Wy szykujcie się abyśmy licznie spotkali się w Waszych stacjach krwiodawstwa.”

Cały wpis zawodnika poniżej:

Walka z Covidem zakończona😬 Dopadło i mnie więc warto podzielić się spostrzeżeniami. W moim przypadku bez dramatu….

Posted by Łukasz "Juras" Jurkowski on Thursday, November 12, 2020

Zobacz także:

Bellator 252 – wyniki. Patricio “Pitbull” Freire szybko nokautuje rywala

Kolejna gala w Uncasville w stanie Connecticut za nami. Tym razem chodzi o Bellator 252, gdzie zobaczyliśmy m.in. kolejne walki Grand Prix kategorii piórkowej.

Maciej Różański obronił pas. Dokonał tego dzięki rzadkiej technice!

W walce wieczoru gali EFM 4: Walka o niepodległość w Szczecinie Maciej Różański pokonał Mantasa Zukauskasa. Pojedynek zakończył rzadkim duszeniem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis