Łukasz „Juras” Jurkowski zaczyna przygotowania do kolejnej walki

Foto: Łukasz Jurkowski
Foto: Łukasz Jurkowski

Łukasz „Juras” Jurkowski (16-11) zaczyna przygotowania do kolejnej walki. Zawodnik KSW poinformował o tym na swoim koncie na Instagramie.

Zawodnik KSW przygotowuje się  m.in. pod okiem trenera Roberta Złotkowskiego.

„Rozruch na tarczach u @robertzlotkowski 😎 kolejne przygotowania do walki w tym samym składzie trenerskim👊🏻🔥 #juras #ksw#mma #noexcuses

„Juras” trenuje choćby z Danielem Omielańczukiem (20-9-1, 1 N/C). Zawodnik wagi ciężkiej swoją kolejną walkę stoczy już 16 lutego na ACA 92 w Warszawie. Jego rywalem będzie  Zelimkhan Umiev (11-2).

Łukasz Jurkowski to jeden z pionierów polskiego MMA.  Zwyciężył w turnieju na historycznej KSW I w 2004 roku. Później jeszcze dwukrotnie dochodził do finałów podobnych turniejów. To również znany komentator sportowy, głównie w parze z Andrzejem Janiszem. Po kilkuletniej przerwie w 2017 roku wznowił karierę zawodniczą. Po raz ostatni zawodnik pojawił się w klatce zeszłego roku na KSW 42 w Łodzi. „Juras’ przegrał walkę z Martinem Zawadą (28-15-1), po tym gdy na skutek kontuzji korner poddał walkę po zakończeniu pierwszej rundy.