Łukasz „Juras” Jurkowski jednym z prowadzących program Ninja Warrior Polska

Foto: Łukasz Jurkowski
Foto: Łukasz Jurkowski

Zawodnik Federacji KSW Łukasz „Juras” Jurkowski (17-11) ogłosił, że poprowadzi pierwszą edycję programu Ninja Warrior Polska.

Razem z „Jurasem prowadzącymi będą także: polska aktorka, modelka, prezenterka Aleskandra Szwed oraz dziennikarz sportowy Jerzy Mielewski, szczególnie dobrze znany fanom siatkówki.

Ninja Warrior to format znany  na całym świecie, którego pierwowzorem był japoński program Sasuke. Poniżej opis programu ze strony Polsat.pl

„Ninja Warrior” to światowy fenomen, który narodził się 22 lata temu w Japonii. Uczestnicy programu muszą się zmierzyć z niezwykle trudnym i pomysłowym torem przeszkód. Aby go pokonać, nie wystarczy siła mięśni. Ten tor to sprawdzian wytrzymałości, odwagi, hartu ducha oraz sprawności fizycznej. Jego ostatni etap ukończyli tylko nieliczni. I tylko oni mają prawo nazywać się prawdziwymi Wojownikami Ninja.

W programie mogą wziąć udział zarówno doświadczeni sportowcy, jak i ambitni amatorzy. Bo „Ninja Warrior” to igrzyska, w których każdy zawodnik walczy przede wszystkim z samym sobą. Pokonuje własne słabości i udowadnia sobie – oraz milionom widzów – że niemożliwe nie istnieje.

Do zawodów „Ninja Warrior” zgłosić może się każdy, kto ma ukończone 18 lat i chce stawić czoła wyzwaniu. Nie liczy się płeć ani doświadczenie. Na starcie może stanąć zarówno listonosz, księgowa, emerytowany żołnierz, student, jak i doświadczony atleta. Do mety, którą stanowi legendarna Góra Midoriyama, dotrą jednak tylko najlepsi. Nic dziwnego. W końcu tor „Ninja Warrior” jest dopracowany w każdym szczególe i rozwijany od ponad 20 lat. Taką konstrukcję pokonać może jeden na milion!

Program budzi ogromne emocje na całym świecie. Jest emitowany w kilkudziesięciu krajach, a jego zwycięzcy stają się legendami i ulubieńcami widzów. Ninja Warrior w końcu zawitał do Polski.