MMA PLBez kategoriiLukasz Christ dla MMABLOG/PERFEKT TV: WYWIAD!

Lukasz Christ dla MMABLOG/PERFEKT TV: WYWIAD!

turniejowi2

Wywiad w środku.

1. Zacznijmy od początku 15 lat i tradycyjne – jak się domyślam- jiu jitsu. Od tego zacząłeś. Jaki był najważniejszy powód ukierunkowania treningu na MMA? Próba poszukiwań skutecznych środków czy też potrzeba większej adrenaliny – dosłownie i w przenośni???

Zaczęło się właściwie z ciekawości, spróbowania czegoś nowego. Zaczęło się od samych chwytów i stopniowo dochodził boks, kickboxing i mma. Myślę, że kluczowa była ta różnorodność technik. Połączenie najskuteczniejszych elementów poszczególnych sportów walki. Początkowo nie myślałem o jakichkolwiek startach, to było raczej hobby, dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. Adrenalina też ma tutaj jakieś znaczenie, zwłaszcza, kiedy się zaczyna startować. Każdy, kto kiedyś wychodził do ringu zna to uczucie i wie, o czym mówię:)

2. Jak wygląda codzienny trening w ADRENALINE FIGHT a jak wygląda on w okresie przygotowawczym?

Na co dzień trenuje z chłopakami z grupy zaawansowanej, których serdecznie pozdrawiam i dziękuję im za pomoc! Natomiast teraz w okresie przygotowawczym dochodzą do tego jeszcze treningi indywidualne.

3. Na klubowej stronie można wyczytać, że pełnisz w klubie funkcje instruktora. Możesz powiedzieć na jakie aspekty walki zwracasz szczególną uwagę jako trener?

Uważam, że najważniejsze są podstawy. Jestem zwolennikiem teorii, że lepiej znać kilka technik i kombinacji w różnych płaszczyznach bardzo dobrze i umieć je skutecznie wykorzystać, niż znać słabo wiele technik. Co do pracy trenera to chętnie się tym zajmę na poważnie za kilka lat. Jednak teraz chciałbym się jeszcze skupić na sobie, na startach, nabrać doświadczenia, bo wiem, że jeszcze sam muszę się wiele nauczyć.

4. Wprawdzie wywiad miał dotyczyć bezpośrednio Twojej osoby ale ..na co dzień Twoim trenerem jest Krzysiek Kułak. Znamy go doskonale jako zawodnika ale nie znamy ani trochę jako trenera. Zatem prośba o kilka słów charakterystyki.

Krzysiek ma bardzo duże doświadczenie w MMA. Pomaga mi w każdym aspekcie walki. Wiele się od niego nauczyłem i jestem mu bardzo wdzięczny.

5. Utrzymujesz się ze służby zawodowej w polskim wojsku. Czy fakt startów w MMA nie stwarza Tobie żadnych kłopotów? Pytam bo pamiętam przypadek Temila i całą awanturę jaka wybuchła wokół jego walki z Grześkiem Jakubkiem. Bohater tego wydarzenia ponoć nie miał łatwo w swojej firmie.

Nie miałem w zasadzie z tego powodu jeszcze żadnych kłopotów, jakoś staram się to łączyć, choć bywa różnie. Zwłaszcza częste wyjazdy czasem zakłócają mi treningi. Wojsko to moja praca i pasja, daje mi stały dochód i stabilizację. Niestety MMA w Polsce tego nie daje, więc nie można się skupić jedynie na trenowaniu.Co do afery z Temilem, bardzo dobrze to pamiętam i myślę że jednak wiele się od tego czasu zmieniło w mentalności Polaków. Wtedy to było postrzegane jako nielegalna walka w klatce, bez reguł a dziś chyba ludzie powoli się przekonują do MMA. Ważna jest w tym rola mediów i imprezy takie jak KSW, które pokazują, że MMA to nie brudne walki w klatkach w jakimś podziemiu, tylko wspaniały sport, na który można przyjść z rodziną i popatrzeć na żywo i dobrze się przy tym bawić.

6. Na swoim koncie masz 4 walki. Którą z nich wspominasz najlepiej? Innymi słowy – które zwycięstwo smakowało szczególnie i dlaczego?

Wygrałem jak dotąd dwie zawodowe walki. Oba zwycięstwa są dla mnie bardzo cenne. Obu rywali bardzo szanuje – Borys Mańkowski i Marcin Gułaś i serdecznie pozdrawiam.

7. Nawiązałem do Twoich wcześniejszych walk bo na karcie KSW jest również Twój niedawny rywal Aslambek Saidov. Przydałby się rewanż?

Czemu nie, tylko dla nas obu lepiej by było gdyby to nie była nasza pierwsza walka w turnieju, bo po poprzednim starciu obaj byliśmy mocno poturbowani i chyba żaden z nas po tak ciężkim starciu nie wyszedłby do kolejnego pojedynku.

8. Jak zareagowałeś na propozycje włodarzy KSW. Jak by nie patrzeć to najsilniejsza marka MMA w Polsce są i tacy którzy przewidują hegemonie KSW w Europie. Jak by nie patrzeć to nobilitacja.

Oczywiście, jestem bardzo szczęśliwy że pojawiła się taka możliwość i dam z siebie wszystko żeby pokazać się z jak najlepszej strony.

9. Występ przed kamerami TV to dodatkowe obciążenie czy też nie będzie to miało dla Ciebie żadnego znaczenia. Pytam bo zdaje się, że do tej pory w takich warunkach jeszcze nie walczyłeś.

Nie, nigdy nie walczyłem na tak dużej imprezie. Podchodzę do tego na spokojnie, będę się maksymalnie koncentrował na walce i na moim przeciwniku.

10. Twój typ na walkę Mameda z Acacio? Brazylijczyk to ex-zawodnik CHUTE BOXE. Łatwo na pewno nie będzie.

Łatwo nie będzie ale trzymam kciuki za Mameda.

11. Ostatnie fundamentalne pytanie o plany. KSW to jednorazowa przygoda czy kontrakt z perspektywą na przyszłość

Czas pokaże:)

Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić wszystkich, którzy mi pomagają i mnie wspierają.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis