MMA PLNajnowszeContender SeriesŁukasz Brzeski z nowym rywalem! To z nim powalczy o kontrakt z UFC

Łukasz Brzeski z nowym rywalem! To z nim powalczy o kontrakt z UFC

Łukasz Brzeski (8-1-1), który już 31 sierpnia stoczy swoją walkę w Dana White’s Contender Series, poznał swojego nowego rywala. Jak informuje MMA Junkie Lorenzo Hood (12-4) wypadł z walki z Polakiem.

Łukasz Brzeski z nowym rywalem
Foto: Babilon MMA

Nowym rywalem Polaka ma zostać Dylan Potter (10-5). poinformował za pośrednictwem swojego Instagrama, że zawalczy na zbliżającej się gali Dany White’a.

Dylan Potter trenujący w American Top Team zawodnik swoją ostatnią walkę stoczył 24 lipca na gali CageSport 61. Pokonał wtedy Nick’a Millis’a (1-3) przez poddanie w 37 sekundzie drugiej rundy. Amerykanin ma walki w takich organizacjach jak LFA oraz WXC. W dotychczasowej karierze pokonał tylko dwóch zawodników z dodatnim rekordem. Dylan walczył także z bardziej doświadczonymi rywalami. Przykładem takich zawodników są na przykład: Ronny Markes (19-9), który jest obecnie zawodnikiem Bellatora oraz Myron Denis (18-8), który ma za sobą przygodę w The Ultimate Fighter.

Łukasz Brzeski jest byłym mistrzem organizacji Babilon MMA w wadze ciężkiej. Polak trenujący w NKSW Hoły Team swoją ostatnia walkę stoczył ponad rok temu. 29 maja 2020 roku w Main Evencie gali Babilon MMA 13 pokonał Michała Piwowarskiego (5-2). Dokonał tego przez TKO w 4 minucie i 7 sekundzie drugiej rundy. Łukasz w swoim rekordzie ma bardzo cenne zwycięstwo nad byłym zawodnikiem UFC Ednaldo Oliveira (21-8-1) oraz remis z polskim weteranem klatek Michałem Kitą (20-13-1).

Na pierwszy rzut oka wydaje się że to Polak jest faworytem, ponieważ jak dobrze wiemy w oktagonie może się wydarzyć dosłownie wszystko. Łukasz stanie przed ogromną szansą na zdobycie kontraktu z największą organizacją na świecie UFC oraz spełnienie swoich marzeń.

Gala z udziałem Łukasza odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas. Wydarzenie rozpocznie się w nocy z wtorku na środę o godzinie 2 czasu polskiego. Galę będzie można obejrzeć na UFC Fight Pass.

Rozpiska Contender Series: Week 1:

Początek gali: 2:00 (noc z wtorku na środę 31.08/01.09)

205 lb: Azamat Murzakanov (9-0) vs. Matheus Scheffel (14-6)
145 lb: Diego Lopes (19-3) vs. Joanderson Brito (11-2-1)
125 lb: Victor Altamirano (9-1) vs. Carlos Candelario (8-0)
170 lb: AJ Fletcher (8-0) vs. Leonardo Damiani (10-2-1)
265 lb: Łukasz Brzeski (8-1-1) vs. Dylan Potter (10-5)

Transmisja: UFC Fight Pass

Zobacz także:

Marcin Różalski wspomina stare czasy: Nie pytałem z kim, nie pytałem za ile, jadę!

Marcin Różalski wrócił pamięcią do przeszłości! ”Płocki Barbarzyńca” wspomina początki i podejście wojowników do wyzwań. Tu nie było mowy o kalkulacji.

Alistair Overeem o WWE: To oszustwo, żałosne, słabe, nie ma sensu…

“Reem” w przeszłości kibicował takim zawodnikom WWE jak: Hulk Hogan, Ultimate Warrior, Honky Tonk Man czy Andre The Giant., ale dzisiaj nie jest w stanie oglądać udawanych walk.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis