MMA PLUFCLudovit Klein zalicza efektowny debiut w UFC. Wcześniej Słowak podobnie nokautował Polaków [WIDEO]

Ludovit Klein zalicza efektowny debiut w UFC. Wcześniej Słowak podobnie nokautował Polaków [WIDEO]

Niezwykle udany debiut w organizacji UFC zaliczył Ludovit Klein (17-2) podczas właśnie trwającej gali UFC 253 w Abu Dhabi. Słowak efektownie znokautował swojego rywala już w 1. rundzie

Klein potrzebował nieco ponad minuty, aby pokonać Shane’a Younga (13-5). Po wysokim kopnięciu na głowy dołożył jeszcze ciosy i sędzia musiał przerwać pojedynek.

25-latek wszedł w zastępstwo do walki z zawodnikiem z Nowej Zelandii po tym jak u Nate’a Landwehra wykryto koronawirusa. Klein został tym samym pierwszym reprezentantem Słowacji, który podpisał kontrakt z organizacją UFC.

Wysokie kopnięcia to firmowa technika tego zawodnika. W przeszłości przekonali się o tym choćby Polacy. W 2017 roku na gali Oktagon 4 po efektownym high kicku znokautowany został Krzysztof Klaczek.

Z kolei w lutym tego roku Klein po wysokim kopnięciu i ciosach w parterze pokonał Łukasza Sajewskiego.

Słowak wygrał już ósmą walkę z rzędu. Jak daleko waszym zdaniem może zajść ten zawodnik występujący w kategorii piórkowej?

Zobacz także:

UFC 253 – wyniki

To jedna z najważniejszych gal w historii polskiego MMA. O mistrzowski pas zawalczy Jan Błachowicz a walka wieczoru to hitowe starcie Adesanya vs. Costa. Wyniki gali w na Fight Island w Abu Dhabi.