MMA PLKSWLewandowski o freak fightach: Nawet te sportowe organizacje sięgają po absurdalne zestawienia!

Lewandowski o freak fightach: Nawet te sportowe organizacje sięgają po absurdalne zestawienia!

Martin Lewandowski nie pierwszy raz wypowiedział się o freak fightach. Jeden z właścicieli KSW podkreśla fakt, że już nawet sportowe organizacje wprowadzają tego typu zestawienia.

Jest to nawiązanie do ostatniej gali Fight Exclusive Night 34. Prezes Paweł Jóźwiak postanowił zaryzykować i podzielił kartę na walki sportowe oraz freakowe. Jak się później okazało przyniosło to sukces w postaci rekordu PPV.

Lewandowski o freak fightach: Obserwuję to zjawisko i w wielu aspektach nie ma…

Martin Lewandowski w rozmowie z portalem InTheCage.pl wypowiedział się o freak fightach. Trzeba przyznać, że takich zestawień w Polsce jest coraz więcej.

Obserwuję to zjawisko i w wielu aspektach nie ma to nic wspólnego z MMA i źle, że to się pojawia w środowisku MMA. Jest już tyle różnych kombinacji. Już nawet te sportowe organizacje sięgają po absurdalne zestawienia. Myślę, że to taka chwilowa moda. Od setek lat czysty sport się utrzymuje i jest tym zjawiskiem, który najbardziej się utrzymuje w większym i dłuższym wymiarze. Na to liczę i oczekuję, że będzie podobnie. Umówmy się kogokolwiek z tych organizacji nie zestawimy nawet z najsłabszym zawodnikiem MMA w historii to oni mogą przychodzić do niego na nauki i mówić do niego profesorze. Ja nie mam nic przeciwko, bo ludzie robią gorsze rzeczy (…) Mnie tylko irytuje to, że to się nazywa MMA i na to nigdy nie będzie na to zgody. Nie chcę, być moralizatorem, że tego wolno, a tego nie. Po prostu MMA jest tutaj, a to nie jest MMA koniec kropka. Jeżeli to utrzymamy to będę siedział w pierwszych rzędach na tych freakach. Kiedy to się nazywa MMA, to nie ma na to mojej zgody. Nie chcę tu wychodzić na jakiegoś prawilniaka bo to my przywróciliśmy te freak fighty i to ma zaczęliśmy być z tego znani. Mieliśmy również problem byliśmy oceniani jak organizacja freakowa, a nie sportowa. Oczywiście to były głosy ludzi, którzy nie rozumieli kim jesteśmy i co robimy. 

Zobacz także:

To koniec Parke w KSW? Lewandowski: Po tych wszystkich sytuacjach nie widzę…

Wydaje się, że to koniec przygody Normana Parke (28-7-1) w największej organizacji w naszym kraju. Głos w tej sprawie zajął Martin Lewandowski. Jeden z właścicieli KSW uważa, że ”Stormin” nie docenił pomocy, którą zapewniła mu organizacja.

Floyd Mayweather i Logan Paul twarz w twarz tuż przed walką. Zmierzą się już w ten weekend! [WIDEO]

Już w najbliższy weekend dojdzie do pojedynku między legendą zawodowego boksu Floydem Mayweatherem Jr (50-0, 27 KO) a popularnym youtuberem Loganem Paulem (0-1). Najpierw jednak uczestnicy tego wydarzenia ponownie potkali się twarzą w twarz.