MMA PLUFCLeon Edwards vs. Khamzat Chimaev walką wieczoru jednej ze styczniowych gal UFC

Leon Edwards vs. Khamzat Chimaev walką wieczoru jednej ze styczniowych gal UFC

Foto: ESPN MMA

Walka Leona Edwardsa (18-3) i Khamzata Chimaeva (9-0) ma już nową datę. Dojdzie do niej 20 stycznia przyszłego roku. Szykuje się prawdziwie intensywny tydzień na Fight Island!

W ostatnich miesiącach UFC z powodu pandemii koronawirusa i licznych restrykcji z nią związanych ogranicza się do dwóch lokalizacji. Pojedynki odbywają niejako w domu UFC tj. w ich centrum UFC Apex w Las Vegas. Ponadto walki oglądamy też z tzw. Fight Island, czyli Wyspy Yas w Abu Dhabi.

Po ostatniej serii gal w Stanach Zjednoczonych przyszła więc pora na przeniesienie się na drugą stronę globu. W styczniu na przestrzeni zaledwie tygodnia odbędą się trzy gale UFC:

  • 16 stycznia – gala z walką wieczoru Max Holloway vs. Calvin Kattar
  • 20 stycznia – gala z walką wieczoru Leon Edwards
  • 23 stycznia – UFC 257 z walką wieczoru Dustin Poirier vs. Conor McGregor

Do pojedynku Anglika z reprezentującym Szwecję Czeczenem miało dojść jeszcze 19 grudnia. Na przeszkodzie jednak stanął koronawirus. Najpierw pojawiały się doniesienia o rzekomym zarażeniu Chimaeva. Później zaś walkę osatecznie odwołano po podaniu do wiadomości, że pozytywny wynik testu ma Edwards.

Leon Edwards ma obecnie znakomitą serię ośmiu zwycięstw. “Rocky” ma na rozkładzie takie nazwiska jak Donald Cerrone czy Rafael dos Anjos. Rok 2020 był jednak dla Anglika zupełnie stracony. Restrykcje związane z pandemią w tym zakazy lotów zablokowały jego marcową walkę z Tyronem Woodleyem w Londynie. Później zaś doszło do wspomnianej sytuacji w grudniu.

Zupełnym przeciwieństwem jest w tym wypadku Chimaev. “Borz” stał się bowiem jedną z największych rewelacji 2020 roku. Czeczen wygrał trzy walki, na dodatek wszystkie przed czasem. Jego ofiarami stawali się kolejno John Phillips, Rhys McKee i Gerald Meerschaert. Za każdy z tych występów Chimaev został nagrodzony bonusem.

Zobacz także:

Wymiana słów na linii Bedorf-Kita dalej trwa! W przyszłym roku dojdzie do rewanżu?

Obaj co do jednego są zgodni! W przyszłym roku musi dojść do rewanżowego starcia.

Prezydent UFC odpowiada youtuberowi! Będzie taka walka?

Prezydent UFC składa propozycję youtuberowi. Chodzi o walkę z mistrzynią UFC…