MMA PLUFCLeon Edwards o rewanżu z Muhammadem: A komu to potrzebne? A dlaczego?

Leon Edwards o rewanżu z Muhammadem: A komu to potrzebne? A dlaczego?

Foto: Twitter/ Leon Edwards

Bohater walki wieczoru minionej gali UFC Leon Edwards wypowiedział się o potencjalnym rewanżu z Belalem Muhammadem. Pomysł ten zrodził się po kontrowersyjnym zakończeniu walki obu zawodników.

A ta niespodziewanie zakończyła się jako no-contest. Wszystko przez nieumyślny faul Brytyjczyka, który Muhammadowi włożył do oka palec, a ten nie był w stanie dojść do siebie i kontynuować walkę.

Leon Edwards o rewanżu z Muhammadem: A komu to potrzebne? A dlaczego?

Po gali, Leon Edwards wypowiadał się na temat pomysłu natychmiastowego rewanżu z Belalem Muhammadem i mówiąc oględnie – nie jest zainteresowany taką potyczką:

“Nie czuję, że powinienem z nim walczyć ponownie. Walczyłem z Muhammadem, bo wszyscy inni odrzucili walkę. Poza tym, wyraźnie prowadziłem w tym pojedynku. Nie czuję się jako zawodnik, który powinien z nim walczyć ponownie. Muszę iść do przodu. Mam passę ośmiu wygranych z rzędu. To trzeci wynik w UFC. Ja, Kamaru Usman i Georges St. Pierre – wszyscy mamy taką serię.

Czuję, że zapracowałem na wielką walkę. Według mnie zasługuję na walkę o pas. Komu potrzebny ten rewanż? A dlaczego miałbym z nim ponownie walczyć? Dlaczego miałbym stoczyć kolejnych 10 walk, aby wywalczyć sobie prawo walki o pas? Uważam, że już teraz na niego zasługuję!”

Zgadzacie się z narracją Anglika? Chcielibyście zobaczyć walkę Kamaru Usman vs. Leon Edwards?

Zobacz także:

Tyson Fury znów ma poważne problemy? Brytyjczyk już nie trenuje od dłuższego czasu!

Czyżby Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) ponownie zmagał się z poważnymi problemami? Brytyjczyk powiedział, że z powodu pandemii przestał trenować. Ponadto niekwestionowany mistrz wagi ciężkiej zdradził, że codziennie pije napoje wyskokowe.

Khabib składa gratulacje Błachowiczowi! Mieliście szansę zobaczyć ten materiał?

Khabib Nuramgomedov gratuluje wygranej Janowi Błachowiczowi na UFC 259. To i wiele innych zakulisowych scen znajdziemy w najnowszej części dokumentu “The Trill and the Agony” udostępnionego po ostatniej numerowanej gali.

Rywal Pudziana to gwiazda w swojej ojczyźnie! ”Jest najbardziej znany po Prezydencie Senegalu”

Maciej ”Kołcz” Łuczkowski i Wojsław Rysiewski dyrektor sportowy KSW byli gośćmi Marcina Wrzoska oraz Łukasza Zaborowskiego w programie ”The Champ & The Coach” na Kanale Sportowym. Była w nim mowa Serigne Ousmane Dia (2-0), który już w najbliższą sobotę zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim (13-7).