MMA PLUFCLekarz o przyszłości Karoliny Kowalkiewicz: Nie będziemy namawiać do kontynuowania kariery

Lekarz o przyszłości Karoliny Kowalkiewicz: Nie będziemy namawiać do kontynuowania kariery

To będzie smutny koniec kariery Karoliny Kowalkiewicz (12-6) w sportach walki? Lekarz Polki, dr Michał Michalik specjalizujący się w chirurgii głowy i szyi w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl przyznał, że będzie namawiał Polkę do rezygnacji z kontynuowania sportowej kariery.

Przypominamy, że Karolina Kowalkiewicz na gali UFC Auckland przegrała decyzją sędziów z Xiaonan Yan (12-1, 1 N/C), a walkę zakończyła z makabryczną kontuzją oka, przez którą początkowo nie mogła wrócić do kraju. W pewnym momencie Polce groziła nawet ślepota!

Obecnie Polka jest już w naszym kraju i czek ana kolejny zabieg, mający postawić ją na nogi. Jednakże okazuje się, że obrażenia, jakie Kowalkiewicz poniosła w Auckland mogą całkowicie przekreślić jej dalszą karierę, o czym wspomniał jej lekarz Michał Michalik:

“Generalnie zawodnicy mogą wracać do swoich dyscyplin sportu, do sportów walki. Nie stanowi to specjalnego problemu. Czy często spotykamy się z pytaniem, na przykład przy okazji operacji przegrody nosa, czy trzeba na coś bardziej uważać? Właśnie nie, taka przegroda staje się mocniejsza po takim zabiegu.

Tu nie ma jednej metody leczenia, każdy jest inny. Nie mogę oczywiście powiedzieć, że nasze leczenie spowoduje, że Karolina dalej będzie mogła sport uprawiać. Na pewno po zabiegu nie będziemy jej namawiać do kontynuowania kariery.”

Cała rozmowa portalu sportowefakty.wp.pl z lekarzem Karoliny Kowalkiewicz do sprawdzenia -> TUTAJ.